Trzy rzuty ostrosłupa z wycięciem z którymi mam problem

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
elvis344
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2015, 23:54
Lokalizacja: warszawa

Trzy rzuty ostrosłupa z wycięciem z którymi mam problem

#1

Post napisał: elvis344 » 17 paź 2015, 00:05

Otóż mam takie zadanie z którym mam problem
Obrazek
ogólnie mniej więcej wiem jak wykonać rzuty lecz nie potrafię przenieść α β γ na rysunek wyżej... Jeśli ktoś mógłby mi udzielić rad jak to zrobić byłym bardzo wdzięczny
edit: z góry mówię że nie szukam osoby która zrobi mi wszystko, tylko takiej która mogłaby mi to mniej więcej wytłumaczyć gdyż chcę się nauczyć wykonywać takie rysunki



Tagi:


balbini
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:44

Re: Trzy rzuty ostrosłupa z wycięciem z którymi mam problem

#2

Post napisał: balbini » 17 paź 2015, 09:38

elvis344 pisze: nie szukam osoby która zrobi mi wszystko, tylko takiej która mogłaby mi to mniej więcej wytłumaczyć gdyż chcę się nauczyć wykonywać takie rysunki
Najbardziej odpowiednią osobą będzie korepetytor a nie forum! :roll:

Awatar użytkownika

ASOR
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 232
Rejestracja: 18 sty 2011, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: ASOR » 17 paź 2015, 16:46

Na rysunku na czerwono narysowałem konstrukcje dla prostych α i γ. Jak zrozumiesz ich zasadę, dasz sobie radę z resztą.

1. Zwróć uwagę, że proste te leżą na ścianach ostrosłupa, więc muszą się przecinać z jego krawędziami.

2. Prosta α przecina krawędź podstawy AB w punkcie 1, krawędź podstawy AC w punkcie 2 (prostą trzeba przedłużyć do przecięcia na dolnym rzucie) i krawędź AW w punkcie 0.

3. Na górnym rzucie wyznaczasz rzuty punktów 0, 1 i 2 - leżą ona na przecięciu pionowych linii rzutowania i odpowiednch krawędzi ostrosłupa.

4. Przez wyznaczone punkty prowadzisz proste. Zwróć uwagę, że prosta α' na rzucie dolnym, na rzucie górym jest dwoma odcinkami: 1"-0" i 0"-2".

5. prosta γ przecina krawędź CW w punkcie cztery oraz prostą α w punkcie 3.

6. Wyznaczasz rzyut punktu 4" na przecięciu linii rzutowania i krawędzi C"-W".

7. Wyznaczasz rzut punktu 3" (nie opisany na rysunku) na przecięciu rzutu protej α" i linii rzutowania.

8. przez punkty 3" i 4" prowadzisz prostą.

9. Zwróć uwagę, że prostą γ można by wyznaczyć w inny sposób - jej przedłużenie w lewo musi przeciąć się z krawędzią AB lub AC. Po wyznaczeniu górnego rzutu tego punktu otrzymasz i poprowadzeniu przez niego i punkt 4" prostej otrzymasz dokładnie to samo rozwiązanie. Punkt 3" będzie leżał na przecięciu rzutów α" i γ" i będzie oczywiście identyczny z wyznaczonym w punkcie 7.
Załączniki
ostro.JPG

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”