Pierwszy projekt - niewiadome -_-

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Mateo95
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Pierwszy projekt - niewiadome -_-

#1

Post napisał: Mateo95 » 12 sty 2015, 17:02

Witam, jestem studentem Isem. PP mam taki oto projekcik. Przeglądając forum+własną książkę(Leonid Kurmaz pt.: Podstawy-Konstrukcji-Maszyn) znalazłem różne wzory i zatem, mam wybrać jedną z wersji, ja obrałem na celownik 1 i wyliczyłem współczynnik proporcjonalności? u mnie wynosi 2,23 czy to dobry, btw nie wiem czy dobrze przeliczyłem(jeśli pamiętam to da dzieliłem przez df-coś mam złe przeczucia z tym wyliczeniem :sad: ), kolejna kwestia, mam szkic...ale nie pełny, a to co wrzucam na podgląd to zdjęcie i w rysowaniu sienie nada za bardzo tj, szkic mam nie pełny nie zdążyłem dojść do koła zębatego(zębate walcowe o zębach prostych-poprawcie, ale nie bijcie jak się mylę :grin: ), a zadanie wymaga, by po wyliczeniu porównaćwspółczynnik tego co wyszło z tym od czkicu i na jego podstawie dobrać wymiary wału(czy zeskalować-różne słyszałem już kombinacje kolegów z roku), i uszczelki, łożyska, otwory pod śruby też mam zaprojektować i już się gubię... oprócz powyższych pytań to: czy można "od tyłu" to zrobić tj. wał, a raczej wrąb pryzmatyczny palcowy jest znormalizowany jak w/w, wiem że sporo tego, a ja piszę jednym tchem...coraz bardziej czuję że nie ogarniam i facet mnie uwali jak źle to wykonam(jestem w stresie jak nic, ok tydzień to mało czasu, właśnie nam zadał to), najlpesze że mało kto to zrobił, wszyscy mamy inne projekty :shock: czyli to mam przerysować, dobrać co należy pod normy i zrobićrys. wykonawczy :cool: mam nadzieję, że nic nie namieszałem w postach i zawarłem wszystko jak należy, liczę na waszą pomoc/podpowiedź koledzy :smile:
Obrazek http://zapodaj.net/d994d6bf8512a.jpg.html


Będąc błądzę, ale tylko wtedy dam sie z błędu wyprowadzić, nie inaczej.

Tagi:


huberts15
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:28
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: huberts15 » 12 sty 2015, 17:55

W Kurmazie masz wszystko krok po kroku jeżeli chodzi o wały (polecam bardziej Mazanka).

Po wyliczeniu średnic wału D/d <1,2 tak się ten warunek przedstawia. Chodzi o to, że po przejściu z czopu o mniejszej średnicy na czop o większej średnicy ten warunek powinien być zachowany (dodatkowo między różnicami średni musisz zapobiegać karbowi, tj. stosować promienie zaokrągleń bądź inne metody - są w książce).

Oczywiście średnice dobierasz według normy, długość czopa również (jest w Mazanku).

Wpusty, musisz wyliczyć są do tego wzory w książkach. Łożysko i uszczelniacz dobierasz według katalogów producentów, normy, to samo tyczy się nakrętki z podkładką łożyskową.

To koło zębate nie wygląda mi na koło walcowe o zębach prostych.


Ogólnie to tak chaotycznie to opisałeś, że tylko tyle rozumiem.


Autor tematu
Mateo95
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:25
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: Mateo95 » 12 sty 2015, 18:37

zatem jakie to jest koło? chodzi o to że mam je wyliczyć oraz przyrównać do szkicu(to k.zębate) i mam ustalićproporcję by wyszedł właściwy tj,. rzeczywisty rozmiar tego ustrojstwa a następnie na podstawie tego wszystko dobrać
Będąc błądzę, ale tylko wtedy dam sie z błędu wyprowadzić, nie inaczej.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 12 sty 2015, 20:16

Jest to przekładnia kątowa to jakie może to być koło http://www.warsztat.sltzn.katowice.pl/l ... atych.html ?
pokombinuj o Googluj :) dasz radę
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”