Strona 1 z 1
Pomoc w identyfikacji elementów
: 06 sty 2015, 21:52
autor: wemblue
Witam, studiuję na politechnice śląskiej i dostałem ciekawy projekt, lecz mam jeden problem, mianowicie nie potrafię rozpoznać poszczególnych elementów w tej złączce, jeśli ktoś już przerabiał ten rysunek, bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.
Wersja 1
: 06 sty 2015, 22:37
autor: mrtomjar
Chodzi o nazwanie ponumerowanych elementów?
Ten cały detal to dwuzłączka.
Napiszę jeszcze więcej: rura ma średnicę 1/2", złączka posiada pierścień z obustronnym uszczelnieniem gumowym.
Nie wierzę, że kolega śrubunka nie rozkręcał... . Polecam sklepy z hydrauliką.
Tego nawet nie trzeba "analizować".
Pozdrawiam
: 06 sty 2015, 22:56
autor: wemblue
Na początku dziękuje za odpowiedź, to ważne dla mnie.
Po drugie, dokładnie, chodzi mi o te poszczególne ponumerowane elementy, taką dwuzłączkę trzymałem już co prawda w rękach, ale nigdy nie było mi dane poznać nazw tych osobnych części, dlatego napisałem w temacie w poszukiwaniu pomocy.
Będę wdzięczny za identyfikację
Pozdrawiam
: 06 sty 2015, 23:21
autor: pitsa
A po cholerę nazwa? "Element numer 1234/56" zgodnie z firmowym systemem oznaczeń wystarczy.
: 07 sty 2015, 00:41
autor: wemblue
W moim przypadku potrzebna mi również nazwa, to jeden z pierwszych takich projektów i prowadzący wymagają takich szczegółów, przynajmniej u mnie. Inaczej nie tworzyłbym tematu.
Pozdrawiam
: 07 sty 2015, 01:01
autor: mrtomjar
Napisałem ci 3 elementy, podpowiem jeszcze, że #1 to element w kształcie 6kąta z gwintem wewnętrznym (to chyba wiesz).
Brakuje Ci tylko #2, która jest podobna do #1 z tym, że ma gwint zewnętrzny.