Rysunek techniczny - rzuty i beztalencie.

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
boniaszek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2014, 11:23
Lokalizacja: ok. Gdańska

Rysunek techniczny - rzuty i beztalencie.

#1

Post napisał: boniaszek » 01 lis 2014, 13:34

Witam, jestem technicznym analfabetom, żeby nie powiedzieć gorzej, mam trudności z rysunkami, mimo iż np z całek i algebry miałem 5 i byłem ostoją grupy :P Jednak nie mam wyobraźni. Oddaje swoje rysunki szanownemu panu doktorowi i on jedynie co mi odpowiada to to, że są źle. Na pytanie co jest źle bym mógł ew. poprawić lub się doedukować informuje mnie że on absolotniue nie jest od tłumaczenia co jest źle a od oceniania, dodam, że również nie pokazuje przykładów jak rzutować jedynie mówi w teorii co moim zdaniem nie jest dobre. Podane rzuty musze wykonać na poniedziałek, bo inaczej jak to powiedział, zrobi wszystko bym nie zaliczył semestru ew kupił sobie warunek... Proszę o pilną pomoc bo ja już naprawdę nie mam siły to w/w pana doktora...

Ja wiem, uznacie mnie za darmozjada... fakt jestem. Ale mam kilka argumentów, które mnie tłumaczą.. pracuje dużo i jeszcze aktywność sportowa weekendowa. Proszeę o pilną pomoc, juz zakupilem literature na allegro dot. pisma technicznego. Obiecuja poprawe.
Załączniki
1.jpg
Tutaj zwykle rzuty, zrobilem sam ale.. cos jest podobno zle jak mowilem
1.jpg (6.23 KiB) Przejrzano 820 razy
2.jpg
Ten pierwszy obrazek jest uciety, biegna krawedzie dalej do zlaczenia.
2.jpg (6.92 KiB) Przejrzano 820 razy
3.jpg
Tutaj juz totalnie nic nie wiem, wykladowca nasz zlal. Mamy zrobic tutaj drugi rzut i przekrój osiowy, Jest to figura obrotowa. Tyle nam przekazal i wyszedl z sali.
3.jpg (8.45 KiB) Przejrzano 820 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Rysunek techniczny - rzuty i beztalencie.

#2

Post napisał: pitsa » 01 lis 2014, 19:47

boniaszek pisze:on jedynie co mi odpowiada to to, że są źle. Na pytanie co jest źle bym mógł ew. poprawić lub się doedukować informuje mnie że on absolotniue nie jest od tłumaczenia co jest źle a od oceniania, dodam, że również nie pokazuje przykładów jak rzutować jedynie mówi w teorii co moim zdaniem nie jest dobre.
100 lat temu studiowanie wyjaśniano młodym ludziom w ten sposób:

Obrazek

Doktorek podaje ci literaturę, pokazuje cel do samodzielnego osiągnięcia i czeka aż dasz sobie z tym radę. Jeśli nie potrafisz zabrać się za siebie musi zastosować techniki motywacyjne:
boniaszek pisze: Tyle nam przekazal i wyszedl z sali.
Tego akurat nie powinien robić aby zmusić studentów do samodzielności. To się nie mieści w ramach dobrych zwyczajów w dydaktyce szkolnictwa wyższego.
boniaszek pisze:
Podane rzuty musze wykonać na poniedziałek, bo inaczej jak to powiedział, zrobi wszystko bym nie zaliczył semestru ew kupił sobie warunek... Proszę o pilną pomoc bo ja już naprawdę nie mam siły to w/w pana doktora...
Teraz już wiesz że ten doktorek to twój wróg. Najlepszą metodą pokonania jest zagięcie go wiedzą.

Wiedzą nie jest jednak "posiadanie przedmiotów":
boniaszek pisze:juz zakupilem literature na allegro dot. pisma technicznego. Obiecuja poprawe.
tylko realna umiejętność rozwiązania każdego zadania i odpowiedzenia na każde najbardziej bzdurne pytanie związane z przedmiotem.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”