Koło zębate - bicie promieniowe oraz osiowe

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
sonyyy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2013, 21:14
Lokalizacja: Rzeszów

Koło zębate - bicie promieniowe oraz osiowe

#1

Post napisał: sonyyy » 06 cze 2014, 20:19

Możecie rzucić okiem na mój rysunek koła zębatego? Brakuje jeszcze ramki w prawym górnym, ale tutaj chodzi mi bardziej o dobór: bicie osiowe i promieniowe :roll: Może ktoś powiedzieć co wpisać w tą lukę co zostawiłem? Nie mam pojęcia jak to dobrać ... czytałem, szukałem, nie rozumiem ... I jeszcze czy dobrze tą tolerancję zapisałem przy 220 (0 / -0,07)?
Ogólnie czy rysunek dobrze zrobiony, czy są błędy? ;)
Obrazek



Tagi:


000andrzej
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 28 lip 2004, 15:00
Lokalizacja: KrakĂłw

#2

Post napisał: 000andrzej » 06 cze 2014, 21:04

Zauważ, że średnica zewnętrzna koła nie pracuje. Koło zębate pracuje na średnicy podziałowej. Więc jeśli chcesz tolerować bicie to na tej średnicy. Powierzchnie boczne dajesz obróbkę Ra3,2 i chcesz tolerować. Koło tą płaszczyzną też nie pracuje chyba, że współpracuje z innymi elementami na tej płaszczyźnie, ale wtedy dałbym obróbkę dokładną Ra1,6.
To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości.


Autor tematu
sonyyy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2013, 21:14
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Post napisał: sonyyy » 06 cze 2014, 22:20

000andrzej pisze:Zauważ, że średnica zewnętrzna koła nie pracuje. Koło zębate pracuje na średnicy podziałowej. Więc jeśli chcesz tolerować bicie to na tej średnicy. Powierzchnie boczne dajesz obróbkę Ra3,2 i chcesz tolerować. Koło tą płaszczyzną też nie pracuje chyba, że współpracuje z innymi elementami na tej płaszczyźnie, ale wtedy dałbym obróbkę dokładną Ra1,6.
Aj... zapomniałem napisać, ze jest to rys wykonawczy, a to koło współpracuje z drugim, mniejszym, w reduktorze ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”