Wymiarowanie rysunek techniczny PKM kilka błędów

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Steel21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2014, 16:32
Lokalizacja: Poznań

Wymiarowanie rysunek techniczny PKM kilka błędów

#1

Post napisał: Steel21 » 02 cze 2014, 16:43

Witam,
wykonałem rysunki na których są błędy, sam zaznaczyłem (na czerwono) elementy które wydają mi się być błędne, prosił bym o pomoc w znalezieniu reszty błędów lub inne korekty :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z góry dziękuję !



Tagi:


cukiereczq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2014, 16:20
Lokalizacja: Terespol

#2

Post napisał: cukiereczq » 07 cze 2014, 16:33

Oj tak .. wymiarowanie od bazy to najważniejsza rzecz i należy o niej pamiętać. Jeśli nie wiesz jak zwymiarować to postaw się w roli wykonawcy.

Dostajesz rysunek i co chciałbyś wiedzieć ? No przede wszystkim wymiary gabarytowe abyś wiedział w jakim klocku będziesz dalej wycinał przedmiot.

Potem wyobraź sobie że masz taki klocek i musisz go ciąć tak, żeby powstał jak na rysunku. Myślę, że w takiej sytuacji będziesz wiedział jak zwymiarować. Chodzi o to, żeby wykonawcy było najłatwiej i aby nie musiał nic obliczać.

PS. Pracuję na frezarkach od 20 lat i jakbym zobaczył taki rysunek to podarłbym i spalił.

Kolego ... rysunek techniczny to już nawet nie jest przedmiot ... to jest poezja, piękno samo w sobie. Nie ma nic lepszego niż nieskazitelnie pociągnięta kreska. Postaraj się.

A wymiarowanie od bazy jest najważniejsze,

Pozdrawiam :)


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#3

Post napisał: peritus » 07 cze 2014, 22:37

cukiereczq pisze:Oj tak .. wymiarowanie od bazy to najważniejsza rzecz i należy o niej pamiętać. Jeśli nie wiesz jak zwymiarować to postaw się w roli wykonawcy.

Dostajesz rysunek i co chciałbyś wiedzieć ? No przede wszystkim wymiary gabarytowe abyś wiedział w jakim klocku będziesz dalej wycinał przedmiot.

Potem wyobraź sobie że masz taki klocek i musisz go ciąć tak, żeby powstał jak na rysunku. Myślę, że w takiej sytuacji będziesz wiedział jak zwymiarować. Chodzi o to, żeby wykonawcy było najłatwiej i aby nie musiał nic obliczać.

PS. Pracuję na frezarkach od 20 lat i jakbym zobaczył taki rysunek to podarłbym i spalił.

Kolego ... rysunek techniczny to już nawet nie jest przedmiot ... to jest poezja, piękno samo w sobie. Nie ma nic lepszego niż nieskazitelnie pociągnięta kreska. Postaraj się.

A wymiarowanie od bazy jest najważniejsze
Szacunek dla Frezera!

Myślenie, praca i nauka wielu ludziom sprawia ból ...
Z podkreślonej części w cytacie zrobię użytek! :razz: Dzięki i Pozdrawiam.


Autor tematu
Steel21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2014, 16:32
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: Steel21 » 08 cze 2014, 00:30

Cieszy fakt że są ludzie, którzy są doskonali w każdej dziedzinie i nie potrzebują z niczym pomocy, gratuluję : ) <brawa>


cukiereczq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2014, 16:20
Lokalizacja: Terespol

#5

Post napisał: cukiereczq » 19 cze 2014, 19:02

Kolego ... wiesz w ogole czym jest mechanika ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”