Rysunek techniczny osprzętu koparki

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Kuba122
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2014, 13:14
Lokalizacja: Poznań

Rysunek techniczny osprzętu koparki

#1

Post napisał: Kuba122 » 18 sty 2014, 13:28

Witam wszystkich,

Moim zadaniem jest wykonanie dokumentacji technicznej do zaprojektowanego osprzętu roboczego. Moja wizja to rysunek ogólny i potem każdy z elementów jakoś przedstawiony ale nie wiem jak ten ogólny wykonać w sensie koncepcji. Czy pozaznaczać tylko poszczególne elementy i potem rozwijać to w kolejnych rysunkach czy jak?

Występują tutaj połączenia sworzniowe w przegubach - robić jakieś przekroje? Ogólnie nie wygląda to ładnie a patrząc na rysunek raczej się wie jak to jest zrobione

Wrzucam swój wyjściowy rysunek i proszę o podpowiedzi:

http://zapodaj.net/8255de51dd507.jpg.html

Jeszcze drugie pytanie: czy jak będę rysował wysięgnik, który składa się z blach to każdą blachę rozrysowywać itd. czy wszystko zawrzeć na jednym rysunku wysięgnika? Jeżeli rozrysowywać blachy to tak jak do cięcia (prosta blacha z zaznaczonym promieniem gięcia) czy tak jak są już w modelu?



Tagi:


Autor tematu
Kuba122
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2014, 13:14
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: Kuba122 » 22 sty 2014, 23:06

Widzę, że mój temat cieszy się powodzeniem... ale problem już rozwiązany.

Teraz mam takie pytanie: wstawiam listę materiałów i mam problem bo nazwy kolumn znajdują się na górze tabeli a chciałbym aby znajdowały się na dole. Jak tego dokonać?

I drugie pytanie - wykonuje analizę MES złożenia i taka sprawa:

1 próba - siatka się tworzy itd. wykonuję badanie analiza wyników i wprowadzam małą zmianę

2 próba - wyskakują same błędy przy tworzeniu siatki -> nie mogę wykonać w ogóle badań -> obojętnie jakie zmiany wprowadzę lub cofnę siatka nie może się utworzyć

3 próba - obojętnie jakie badania wykonuje, żadne nie może się wykonać - solid się wysypuje

Nie ma przenikań, żadnych błędów w złożeniu i nie mogę przeprowadzić porządnej analizy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”