dorysuj trzeci rzut kolokwium help

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
alex11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2013, 21:18
Lokalizacja: Polska

dorysuj trzeci rzut kolokwium help

#1

Post napisał: alex11 » 13 lis 2013, 21:28

Witam otóż jutro mam kolokwium z grafiki inżynierskiej jednak jestem bardzo słaby z tego przedmiotu chcialbym sie dowiedziec cos wiecej na temat rzutowania prostokatnego poniewaz z tego bede jutro mial kolokwium. Wiem tylko, że polega to na przedstawieniu bryly w trzech(mozliwie jak najmniej) rzutach. Kartke dziele dwoma osiami(x i y) i górny prawy róg rysuje rzut główny(podstawowy) - wybieram taki rzut, ktory ma najwiecej szczegolow, nastepnie w dolnym rogu pod rzutem glownym rysuje rzut z gory(widok bryly z gory) natomiast z boku rzutu głownego(po jego prawej stronie) rysuje rzut boczny(lewy). Wiem, że jutrzejsze kolokwium bedzie wygladac nastepujaco: dostajemy 4 przykłady - w kazdym z nich podane 2 rzuty jakiejs bryly i naszym zadaniem jest dorysowanie trzeciego rzutu. No ale problem pojawia sie tutaj nie potrafie odgadnac, które rzuty mam podane(gdzie je rozmiescic) i którego rzutu mi brakuje(bocznego czy tez gornego). Jednym slowem wyobraznia=0. Bardzo prosilbym o jakies "lopatologiczne" wytlumaczenie tego tematu, moze jakies przyklady wrzucone, zebym po prostu to skumal jak to sie rzutuje itd. Wystarczy mi narysowac 2 przyklady z 4 zeby zaliczyc i nie chce dac ciala. Z gory bardzo dziekuje za pomoc i stracony czas oraz serdecznie pozdrawiam,
Alex



Tagi:


yacht
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 374
Rejestracja: 18 kwie 2012, 07:50

Re: dorysuj trzeci rzut kolokwium help

#2

Post napisał: yacht » 14 lis 2013, 17:07

alex11 pisze:Bardzo prosilbym o jakies "lopatologiczne" wytlumaczenie tego tematu, moze jakies przyklady wrzucone, zebym po prostu to skumal jak to sie rzutuje itd. Wystarczy mi narysowac 2 przyklady z 4
Tutaj przykładów łopatologicznych ile tylko zapragniesz :razz:

https://www.google.pl/search?q=rysunek+ ... al&spell=1

https://www.google.pl/search?q=rysunek+ ... 04&bih=684


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dorysuj trzeci rzut kolokwium help

#3

Post napisał: CFA » 14 lis 2013, 17:31

alex11 pisze:Witam otóż jutro mam kolokwium z grafiki inżynierskiej jednak jestem bardzo słaby z tego przedmiotu ... Jednym slowem wyobraznia=0.
A to w jakiej szkole serwują humanistom takie przedmioty?


Autor tematu
alex11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2013, 21:18
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: alex11 » 15 lis 2013, 19:33

Kto powiedział, że jestem humanistą? To, że jestem dobry z chemii i matematyki nie znaczy, że muszę umieć rzutować jakieś pokręcone bryłki nigdy nie miałem z tym styczności a ten przedmiot występuje u mnie tylko przez jeden semestr, nie każdy po liceum potrafi rzutować i kocha rysowanie..


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: CFA » 15 lis 2013, 20:18

alex11 pisze:Kto powiedział, że jestem humanistą? To, że jestem dobry z chemii i matematyki nie znaczy, że muszę umieć rzutować jakieś pokręcone bryłki nigdy nie miałem z tym styczności a ten przedmiot występuje u mnie tylko przez jeden semestr, nie każdy po liceum potrafi rzutować i kocha rysowanie..
To ja chyba jestem jakiś niekumaty. Jak ktoś ma w programie grafikę inżynierską i zerową wyobraźnię, to albo jest humanistą i przedmiot ten znalazł się w programie przypadkowo albo ten ktoś wybrał nie te studia. Chyba, że nazwa "inżynierska" jest tam tylko dla większego szpanu i podkreślenia prestiżu uczelni a chodzi o jakieś rozwiązywanie łamigłówek geometrycznych dla młodzieży.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#6

Post napisał: gelo » 16 lis 2013, 08:21

Nawet grabarz musi mieć minimum wyobraźni, żeby kopana dziura była jako tako rownolegla do poprzednich. Rzuty prostokątne to jest naprawdę podstawa i jeżeli ty dopiero teraz pytasz o jakies przykłady to wybacz, ale w dobie internetu i googla masz tysiące przykladow. Gdybys tylko wcześniej się zainteresowal.... Myslsisz, ze teraz ktoś podesle ci ryzunek, który akurat dostaniesz na kole? Trzeb chodzic na wykłady, które wlasnie maja za zadanie "wyrobienie" wyobraźni ....
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”