Strona 1 z 1

przekroje POMOC

: 07 wrz 2013, 18:35
autor: gumis375
Witam! Mam pewien typ zadanek na studia z książki "Zapis konstrukcji" których nie wiem jak ugryźć. Czy mógł bym prosić o rozwiązanie przykładowych 2 zadanek żebym wiedział z czym i jak to się je :)

Oto treść zadania:
Dane są dwa rzuty (widoki) prostokątne przedmiotu. Zaznaczyć na odpowiednim rzucie położenie ukośnej płaszczyzny przekroju i dorysować przekrój ukośny. Pominąć rzut, który został zastąpiony przez wykonany przekrój. Podczas wyboru kierunku rzutowania zwrócić uwagę na to aby przekrój ukośny jednoznacznie ilustrował kształt "drążeń" oraz sposób ich wykonania. Ślad przecięcia ukośną płaszczyzną przekroju, występujący między przekroejm a widokiem zaznaczyć cieńką linią falistą. Przekrój ukośny może być rzutem obróconym narysowanym na jednej z rzutni podstawowych.,

: 07 wrz 2013, 19:44
autor: dance1
no i się zaczyna, z roku na rok coraz wcześniej czy to tylko moje odczucia? :evil:

: 07 wrz 2013, 20:40
autor: gumis375
No mamy wrzesień więc musiałem zacząć :P Tak serio to po prostu nie wiedziałem gdzie o coś takiego spytać, dlatego próbuje tu.

: 07 wrz 2013, 21:53
autor: balbin
gumis375 pisze:Tak serio to po prostu nie wiedziałem gdzie o coś takiego spytać, dlatego próbuje tu.
Nie mogłeś spytać tego, co ci te tematy zadał lub poszukać w necie i samodzielnie pomyśleć... jeśli potrafisz? :razz:

: 07 wrz 2013, 22:55
autor: gumis375
Jak ja kocham takie odpowiedzi od bezużytecznych hejterów! :)
Nie mogłem spytać wykładowcy bo to typ zadania z egzaminu. Próbowałem takie lub bardzo podobne zadanie wygooglować ale nic nie znalazłem. Gdybym potrafił to zrobić to NAPRAWDĘ bym tu nie pisał... Po prostu potrzebuje informacje (przykładu) jak to ugryźć i dalej dam sobie radę.

: 08 wrz 2013, 09:29
autor: MSD
gumis375 pisze:Próbowałem takie lub bardzo podobne zadanie wygooglować ale nic nie znalazłem.
balbin ci dobrze i użytecznie radzi;... chyba słabo googlowałeś, bo ja znalazłem :grin: :

https://www.cnc.info.pl/topics108/przek ... t35962.htm

https://www.google.pl/search?q=przekr%C ... hAeKu4CYCA

bo masz tutaj kawa na ławę co potrzeba! :razz: