no z tymi wymiarami trochę jest masakra
Więc tak pamiętaj, że przy średnicach trzeba dać ø, nie wymiaruje się od fazowania, czyli obie 10 są złe. obie 5 również, należy zachować bazy wymiarowe czyli w tym wypadku osie symetrii krawędź górna i dolna. jeśli widać coś w pół widoku to i tak dajemy wymiar rzeczywisty, czyli zamiast 5 powinno być ø10 ( robi się strzałkę z jednym grotem, która zaczyna się za osią symetrii). brakuje średnicy wewnętrznego otworu, oraz kątów.
jak masz wymiary 20 i 10 to możesz spokojne zamiast 10 pociągnąć od krawędzi do środka zaczepienia promienia i podać ten wymiar.
czy on jest też symetryczny w osi pionowej?
i jeszcze taki mały szczegół, rysunek jest z książki Bobera z tego co widzę, u nas zwracali uwagę by przedmiot na rzutni głównej znajdował się na podstawie(za wyjątkiem wałów i przedmiotów długich), czyli można obrócić go o 90° w lewo.