PILNIE POTRZEBNA POMOC RYSUNEK AKSONOMETRYCZNY

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
aga22-89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2013, 16:53
Lokalizacja: milanowek

PILNIE POTRZEBNA POMOC RYSUNEK AKSONOMETRYCZNY

#1

Post napisał: aga22-89 » 26 kwie 2013, 17:20

....... dostałam dzisiaj 2 rzuty i na ich podstawie mam wykonać figurę w układzie aksonometrycznym i ją zwymiarować , jest to moj pierwszy rysunek aksonometryczny i nie wiem za bardzo jak się za to zabrać.... :(
Jeśli ktoś wie jak to zrobić to proszę o pomoc.....

Obrazek


z góry bardzo dziękuję


aga24-93

Tagi:


balbin
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 71
Rejestracja: 05 gru 2012, 09:56
Lokalizacja: cnc

Re: PILNIE POTRZEBNA POMOC RYSUNEK AKSONOMETRYCZNY

#2

Post napisał: balbin » 26 kwie 2013, 19:51

aga22-89 pisze:....... nie wiem za bardzo jak się za to zabrać....
pomogę się za to zabrać.....za ile? :roll:




.


balbin
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 71
Rejestracja: 05 gru 2012, 09:56
Lokalizacja: cnc

#3

Post napisał: balbin » 27 kwie 2013, 23:20

Dziwne, tak pilnie potrzebna pomoc ..a tu brak zainteresowania ofertą pomocy! :razz:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 28 kwie 2013, 11:36

Znowu jakis pozal-sie-boze inzynier za dyche co mu sie nie chce odrobine pomyslec. Lepiej zapuscic temat na forum i reszte czasu posiedziec na "fejsie"
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
aga22-89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2013, 16:53
Lokalizacja: milanowek

#5

Post napisał: aga22-89 » 28 kwie 2013, 13:24

Ot, ciekawe spostrzeżenia, inżynierem jeszcze nie jestem jedynie początkującą studentką inżynierii Zastanawiam się co potrafiłeś zrobić będąc na tym etapie.....

Od razu Rzymu nie zbudowano.....

Wracając jeszcze do tematu pracy , nie proszę nikogo o "odwalenie " za mnie pracy, tylko o wyjaśnienie.... Przykre jest to że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.....

Jeśli nie zamierzasz pomóc to nie wypisuj swoich docinek..... to forum nie powstało chyba po to aby sobie docinać tylko by sobie pomagać.....

życzę oswojenia się z myslą... iż nie znając kogoś, nie ocenia się go z góry....

Pozdrawiam
aga24-93


Adrian M.
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 184
Rejestracja: 02 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Oświęcim

#6

Post napisał: Adrian M. » 28 kwie 2013, 13:35

Jaki dokładnie rodzaj aksonemoterii, od tego trzeba zacząć. http://home.agh.edu.pl/~kmtmipa/dydakty ... tyakso.pdf tutaj jest to fajnie wytłumaczone, generalnie musisz sobie tą figurę najpierw wyobrazić w 3d, później to już z górki.
Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Narysowałem na szybko, po fakcie zauwazylem,ze tyl jest za wysoki w stosunku do przodu.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7972
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#7

Post napisał: WZÓR » 28 kwie 2013, 14:43

Jak na razie mnożą nam się zadania z błędami. :roll:

http://zapodaj.net/cce74023dce08.jpg.html

..... , a tutaj następny przykład ;

https://www.cnc.info.pl/topics108/rzuty ... htm#337741

p.s.

aga22-89 - wyjaśnij rysunek z nauczycielem ...... , a jak na razie zapodaję to ;

http://zapodaj.net/52bc8faae3d5c.jpg.html

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
aga22-89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2013, 16:53
Lokalizacja: milanowek

#8

Post napisał: aga22-89 » 28 kwie 2013, 17:55

Niestety dosyć często pojawiają się rysunki z tego typu błędami:/ Ciężko będzie to zwymiarować:/ spróbuję wyjaśnić to z prowadzącym....

Dziękuję wszystkim tym którzy poświęcili mi swój czas oraz podzielili się wiedzą i spostrzeżeniami....

Pozdrawiam.....

Aga
aga24-93

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#9

Post napisał: gelo » 01 maja 2013, 10:10

aga22-89 pisze:Ot, ciekawe spostrzeżenia, inżynierem jeszcze nie jestem jedynie początkującą studentką inżynierii Zastanawiam się co potrafiłeś zrobić będąc na tym etapie.....

Od razu Rzymu nie zbudowano.....

Wracając jeszcze do tematu pracy , nie proszę nikogo o "odwalenie " za mnie pracy, tylko o wyjaśnienie.... Przykre jest to że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.....

Jeśli nie zamierzasz pomóc to nie wypisuj swoich docinek..... to forum nie powstało chyba po to aby sobie docinać tylko by sobie pomagać.....

życzę oswojenia się z myslą... iż nie znając kogoś, nie ocenia się go z góry....

Pozdrawiam
Moj sarkastyczny ton mial na celu dokladnie to co spowodował.... Przynajmniej mam taka nadzieje... Tzn. teraz powinnas uniesc sie honorem i pokazac wszystkim, ze potrafisz uzywac google i przewracac kartki w ksiazce oraz, ze w przeciwienstwie do mnie potrafisz czytac ze zrozumieniem :twisted:

Nie wiem jak mozna by wyjasnic inaczej niz podeslac ci gotowy rzut??? Czytaj " odwalic robote"... Mam Ci opisac w jakiej kolejnosci i w ktorym miejscu stawiac kreski.
Cala praca polega , jak juz wspomnial jeden z kolegow, na wyobrazeniu sobie tego w 3D.

Jezeli chcialabys mnie oskarzac, ze zajmuje sie tylko docinaniem to proponuje przesledzic moje "pomogl".

I na koniec dodam, ze wystarczy zobaczyc na ilosc takich postow jak twoj, zeby sie przekonac , ze to forum staje sie popularne dla "żebraków" o zrobienie projektu. Proponuje zmiane nazwy na: "Zrob.Za.Mnie.Projekt.info.pl". Qrcze, tak sobie mysle, ze to nawet niezly pomysl. 50 dych za projekcik, odwalic takie 4-5 dziennie - i pensja na miesiac calkiem spoko.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”