Symbolika - Proszę o pomoc

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
marianosi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2012, 21:17
Lokalizacja: Woj. Wielkopolskie

Symbolika - Proszę o pomoc

#1

Post napisał: marianosi » 25 sty 2012, 21:25

Witam wszystkich, słowem wstępu chciałem powiedzieć, że jestem nowy na forum, jednak nie jestem tutaj po to by otrzymywać jakieś gotowce, lub coś, proszę tylko o małą pomoc, mianowicie muszę wykonać "Spis Pomocy Warsztatowych" do procesu technologicznego, i tutaj pojawia się problem, gdy opisuje, iż daną operację wykonuję nb nożem tokarskim to muszę podać również jego symbol np NNBd, i właśnie tutaj mam problem, czy wie ktoś może skąd mogę wziąć symbolikę narzędzi np pił, nawiertaków itp, ponieważ przeszukuję internet ale nie widzę żadnych rezultatów. Najlepiej gdybyście pomogli podając jakąś stronę www, jednak jeśli zasugerujecie jakieś książki ogólnie dostępne również będę wdzięczny. Z góry dziękuję za pomoc!




alkatech
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#2

Post napisał: alkatech » 26 sty 2012, 11:25

Kolego chodzisz do szkoły a od czego biblioteka są odpowiednie poradniki Mechanika, tokarza
wszystko tam jest trzeba zajrzeć
w google też znajdziesz tabelki.
Ja także chodziłem do szkoły i też musiałem robić takie procesy technologiczne a net wtedy prawie jeszcze nie istniał i tylko książki


Autor tematu
marianosi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2012, 21:17
Lokalizacja: Woj. Wielkopolskie

#3

Post napisał: marianosi » 26 sty 2012, 22:07

Oczywistym jest, że korzystam z książek, głównie Górskiego (poradnik tokarza i narzędziowca) jednak w tych księgach poruszona jest symbolika głównie noży, nawiertaków, nakiełków, wierteł, a ja z kolei potrzebuję troszkę więcej informacji o uchwytach tokarskich, wiertarskich, przyrządach pomiarowych - moja wina, może zmyliłem was symbolika narzędzi - a takowych w powyżej wymienionych księgozbiorach nie ma, więc dlatego proszę o jakąś stronkę :).


kozuch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2012, 09:37
Lokalizacja: waw

#4

Post napisał: kozuch » 02 lis 2012, 09:43

witam, także jestem nowy i bardzo potrzebuję szybkiej pomocy. Musze zrobić obecnie kartę cięcia piłą tarczową i nie mam kompletnie pojęcia skąd wziąc tą całą symbolikę i jak dopasować symbol stanowiska, wyposażenie(przyrządy, narzędzia, sprawdziany) nie chcę aby ktoś za mnie to zrobił tylko to wytłumaczył i ewentualnie powiedział gdzie szukać jakiegoś jasnego i klarownego wytłumaczenia:/ przestudiowałem całe podstawy projektowania procesow tech. podstawowych części maszyn Felda oraz Górskiego poradnik tokarza. Nic tam nie ma konkretnego na ten temat:/ a ja potrzebuje tego na poniedziałek. Proszę o szybką pomoc:/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”