Przekrój złożony-wymiarowanie

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Angrybunny
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:14
Lokalizacja: p-ce

Przekrój złożony-wymiarowanie

#1

Post napisał: Angrybunny » 25 maja 2012, 12:50

Proszę o sprawdzenie poprawności wymiarowania. Z góry dziękuje za pomoc
Obrazek



Tagi:


bad_spider
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 102
Rejestracja: 30 mar 2011, 00:18
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

#2

Post napisał: bad_spider » 25 maja 2012, 16:10

Obrazek
to tak na poczatek, nie mowie ze wszytko ale mam nadzieje ze zalapiesz o co mi chodzi, poprawisz i pokazesz co ci wyszlo.


smieszek88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:52
Lokalizacja: łódź

#3

Post napisał: smieszek88 » 25 maja 2012, 21:59

Z tego co kojarzę 4 lata temu zmieniły się normy rysunkowe i wg nowych znaczki chropowatości rysuje się nad tabelką, więc to akurat było dobrze.
Ciekaw jestem jak chcesz wykonać to podcięcie szczególnie tak ładnie namalowane na dolnej połówce przekroju.
Bez widoku z boku chyba się nie obędzie bo kanałek może budzić wątpliwości czy to nie jest przypadkiem spłaszczenie lub otwór jak to namalował bad_spider. Ostatecznie można zwymiarować średnicę dna i powinno starczyć.
4x7H8 i 5 to chyba te same otwory ale coś chyba jest nie tak.
Nie mam pojęcia czemu bad_spider dorysował drugą część rowka w osi przekroju skoro przekrój łamany tego nie pokaże.
Mnie uczono, że wskazane jest wymiarowanie średnic na widoku z boku/przekroju, ale na widoku z czoła też nie jest błędem.
Wymiar 8x30° tak wymiaruje się tylko fazy pod kątem 45° w pozostałych przypadkach może to budzić wątpliwości.


bad_spider
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 102
Rejestracja: 30 mar 2011, 00:18
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

#4

Post napisał: bad_spider » 26 maja 2012, 11:48

aa rzeczywiscie z tym przekrojem i rowkiem na srodku strasznie sie zapedzilem, przepraszam za wprowadzenie w blad. Te normy iso od rysunku (wprowadzone zreszta w roku 2004 o ile dobrze pamietam) byly wielkim krokiem wstecz dla rysunku technicznego w naszym pieknym kraju. Prawde mowiac nie spotkalem sie jeszce z osobami ktore sie do nich stosuja (chyba ze nieswiadomie rysuja w programach typu AutoCad gdzie zgodnosc z ta norma jest zaimplementowana domyslnie). Rozmaiwalem keidys na ten temat z wykladowcami i doszismy do wniosku ze to smutne jak sie polskie normy zatepuje zachodnimi nie dlatego ze sa lepsze tylko dlatego ze sa zachodnie... Jednak jezeli macie rysowac zgodnie z akrualnymi normami moja "poprawka" jest bledna jak zreszta napisal smieszek88

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”