Strona 1 z 2
Wymiarowanie zaczepu
: 01 maja 2012, 11:58
autor: bartekh
Czy dobrze jest zwymiarowany zaczep? Proszę o uwagi

: 01 maja 2012, 12:14
autor: rc666
Wyglada to zle!! Co chciales pokazac na przekroju A-A, Brakuje ci troche lin przerywanych. Nie wszystko jest jasne i zrozumiale na tym obrazku.

: 01 maja 2012, 13:25
autor: bartekh
Chodziło o wyrwanie i pokazanie otworu przelotowego(wskazówki prowadzącego zajęcia). Jeżeli chodzi o prostą szczelinę to leży ona na tej samej wysokości do podstawy co otwór także starczy jak zwymiaruję jeden z nich. Ten wymiar szerokości tego kołnierza to jest podany w nawiasie, także występuje jako pomocniczy i chyba nie powoduje, że rysunek staje się nieczytelny, prawda? Co do wysokości to mam ją pokazać na tym przekroju, czy na rzucie podstawowym? Porobiłem zmiany i proszę o opinie.
[ Dodano: 2012-05-01, 13:25 ]
I jeszcze o które linie przerywane Tobie chodzi ?
[ Dodano: 2012-05-01, 13:29 ]
I zagalopowałem się z wymiarem wysokości tej prostej szczeliny, mam już przecież podany jej promień.
: 01 maja 2012, 13:59
autor: rc666
Z ta szczelina zgadza sie, ale dlaczego jej szerokosc jest 3,5 a promien 2. czy szerokosc nie powinna byc 4? Wymiar pomocniczy 30 przenioslem na inny widok poto aby nie krzyzowac lini wymiarow. Dlaczego on jest pomocniczy? Wymiar ten jest potrzebny.
Ten widok na dole, co to jest?
Brak lokacji otworu fi24. Na tym przekroju brakuje tej szczeliny. Ktory otwor przelotowy? Obydwa sa przelotowe i ta szczelina tez jest przelotowa, tak wynika z tego rysunku.
Dla mnie rysunek nie jest czytelny. Brak widoku z gory, on chyba jest dosc istotny.
: 01 maja 2012, 14:14
autor: bartekh
Tak to prawda, wartości wymiarów są pozmieniane i tak powinno być 4. Co do widoku z góry to jest on zbędny-jest taki sam jak od dołu. Nie wiem co tu jeszcze wg.Ciebie jest nieczytelne. Inaczej- co byś zmienił, dodał jakieś przekroje? Jeżeli chodzi o wymiary to wydaje mi się, że są wszystkie wymagane.
: 01 maja 2012, 14:16
autor: rc666
Ktory to widok z gory??
: 01 maja 2012, 14:17
autor: bartekh
Ten z wyrwaniem.
: 01 maja 2012, 14:37
autor: rc666
Brakuje ci kilku rzeczy
Czy ta czesc wyglad tak jak na rysunku ponizej? To jest wedlug tego co podales.

: 01 maja 2012, 15:46
autor: bartekh
Prawie:
[ Dodano: 2012-05-01, 15:48 ]
Mam 3 rzuty podstawowe, jak widzisz rzut z góry i od dołu są takie same, jedynie co zrobiłem to wyrwanie, aby pokazać otwór przelotowy. Ponadto w widoku głównym nie powinno być tych rowków pochodzących z prostej szczeliny, bo tak naprawdę nie będzie ich widać w rzeczywistości(tylko sam prostokąt).
: 01 maja 2012, 16:09
autor: rc666
Grubość tej cześci podałeś nieprawidłowo, powinno chyba być 14 a nie 43. Ta szczelina, na twoim rysunku jest przelotowa , tak pokaazuje rysunek. Domyślam się że jest tylko na jakąś głębokoś i musisz ją podać, najlepiej na przekroju. Przekrój zrób wzdłuż tej szczeliny aż do otworu fi8, taki przekrój będzie bardziej przydatnyniż ten który wykonałeś. Jeszcze jedno, widok z góry, pokazuje zaokrąglenia R15 i R30, natomiast wszystkie widoki z boku i z przodu tego nie pokazują: musisz to zaznaczyć. Podaj lokację tego dużego otworu fi24 bo nie wiadomo gdzie się znajduje.