przekładnie z PA6 - nie umiem tego narysować

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
seeb
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 03 wrz 2009, 15:13
Lokalizacja: Poznań

przekładnie z PA6 - nie umiem tego narysować

#1

Post napisał: seeb » 23 wrz 2011, 01:55

Próbuję narysować od jakiegoś czasu dwie przekładnie o zębach prostych wykonane z tworzywa sztucznego. Jedna dość prosta, która ma pozwolić na ruch 100 stopni obracając małym kołem o 305 stopni i może tu dla uproszczenia być niewielki zapas. Wielkość (średnica) koła dużego w zasadzie do 70mm. Druga nieco bardziej skomplikowana. Z racji ograniczonej przestrzeni, w której ma pracować. Średnica największego koła nie może przekroczyć 30mm a grubość całego mechanizmu nie może być grubsza niż 20mm. Ma to służyć do zbudowania przepustnicy wraz z tzw rewersem(przekładnia 2). Dodam tylko, że mechanizm nie będzie jakoś specjalnie obciążony. Projekt jest przeznaczony do mojego hobby jakim jest wirtualne latanie. Chcę stworzyć budżetową wersję przepustnicy do 747-400. Imitacja prawdziwej wykonana w zakładzie specjalizującym się w takich pracach jest daleko po za moimi możliwościami finansowymi chyba, że wygram w totka (ale nie gram). Jeśli jest ktoś chętny do narysowania tego w czymś CADopodobnym będę wdzięczny a z Poznania i okolić może liczyć na browca :). Chcę zębatki wycinać na laserze (kolega kolegi wytnie mi to nie za drogo ale muszę sam kupić materiał).Niestety nie jestem mechanikiem dlatego ciężko mi się zagłębiać w szczegóły mechaniczne. Elektronika już czeka 2 lata na złożenie tego w całość.



Tagi:

Wróć do „Rysunek techniczny”