Pytanie odnośnie procesu technologicznego wałka.

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
ponty
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2009, 20:38
Lokalizacja: Białystok

#21

Post napisał: ponty » 17 paź 2009, 09:55

Ah. Dostało mi się. Myślę, że nie słusznie, nie mogłem pojawić się kilka dni na komputerze bo byłem zajęty. Teraz wszystkim tym którzy mi pomogli chciałbym PODZIĘKOWAĆ. Zaliczenie mam dopiero w najbliższy wtorek.

Pozdrawiam.



Tagi:


sloper
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2010, 16:50
Lokalizacja: Piaseczno

Problem z instrukcją obróbki

#22

Post napisał: sloper » 15 lis 2010, 18:02

Witam,

Nie chcąc być wziętym za lenia opowiem pokrótce moją historię:
rozpocząłem studia magisterskie na kierunku zarządzanie produkcją. W związku z tym, że za pół roku dotrą do nas studenci ze studiów inżynierskich, uczelnia wrzuciła nam kilka przedmiotów, które oni aktualnie mają. Na zajęcia "Procesy produkcyjne" mamy przygotować pełną kartę technologiczną danej części mechanicznej. Przygotowania teoretycznego nie mam żadnego, gdyż na wykładach dzieją się zupełnie inne rzeczy, do tego grafikę inżynierską dodano nam dopiero po dwóch tygodniach (studia zaoczne), więc samo przygotowanie rysunku zajęło mi sporo czasu. Przedmiot kończy się po 4 zjazdach (czyli w najbliższą sobotę) i powinienem mieć już, teoretycznie, wszystko gotowe. Liczę na zrozumienie, gdyż w związku z brakiem jakichkolwiek podstaw z rysunku, przez pierwsze dwa zjazdy nie miałem czegokolwiek do konsultacji z ćwiczeniowcem.

W załączniku jest rysunek przedmiotu, którego kartę muszę przygotować. Myślę, że najprościej będzie go wykonać z prostokątnego prętu, np. stalowego, którego wymiary będą takie jak szerokość i wysokość tego przedmiotu (przepraszam za wszelkie niefachowe sformułowania, ale pierwszy raz mam do czynienia z "tym wszystkim").
Na podstawie tego co udało mi się dowiedzieć, wywnioskowałem, że trzeba tu użyć techniki cięcia do osunięcia wszelkich naddatków materiału.

I tu pytanie: czy faktycznie cięcie, jeśli tak to jakim narzędziem i jak opisać w instrukcji to, z której strony, od którego miejsca operator miałby ciąć.

Wielkie dzięki za każdą wskazówkę.
Załączniki
zadanie Model (6).pdf
(6.27 KiB) Pobrany 381 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”