Strona 1 z 1
Rysunek techniczny
: 29 paź 2020, 14:54
autor: TyuuQwwe
Witam,
Moje pytania są następujące:
-czy rzuty przedmiotu przedstawionego na rysunku są dobre?
-czy wymiarowanie tego przedmiotu jest prawidłowe?
Dostałem ten element w szkole do zwymiarowania i zastosowania w nim odpowiednią ilość rzutów. Przedmiot docelowo trafia na wiertarkę. Na rysunku dodałem dodatkowo rzuty izomertyczne dla lepszej widoczności przedmiotu (oczywiście ich nie dodam oddając rysunek).
Proszę o pomoc i ewentualne poprawki

Re: Rysunek techniczny
: 29 paź 2020, 16:35
autor: rc666
Podeślij model 3D stp a najlepiej x_t
Re: Rysunek techniczny
: 30 paź 2020, 12:57
autor: TyuuQwwe
W załączniku jest plik skompresowany .rar, x_t
Re: Rysunek techniczny
: 30 paź 2020, 14:52
autor: rc666
Do poprawki. Z kąd te rzuty się wzięły?
Wszystkie. Od tego zacznij, porządne rzutowanie.
Powodzenia!!!
Re: Rysunek techniczny
: 05 lis 2020, 07:48
autor: adadur
Rysunkowo jest całkiem poprawnie, jedyne co mi się rzuciło to w widoku przekroju A-A zapomniałeś o liniach/krawędziach przenikania się otworów (wstaw "krzyżyk

). Ułóż trochę te rzuty bliżej siebie by nie były tak rozstrzelone. Widok izometryczny nie jest błędem, możesz to wstaw a wręcz musisz. Opisz go "Widok izometryczny" i podaj przy nim skalę.
Wymiarowanie ... no tu to masz burdel kolego jak ta lala

Podstawowa zasada: widok główny ma wyczerpać wszystkie możliwe wymiary, rzuty są uzupełnieniem dla widoku głównego. Jeśli zrobiłeś przekrój to po to by wyczerpać w tym miejscu jego wymiarowanie a nie rozrzucać je po różnych widokach. Te podcięcie na górze R4,5 opisz promieniem R25 a nie wymiarem.
Widać też z technologią obróbki jesteś nieco na bakier oraz z założeniem do czego ta część ma służyć - np. wytoczenie fi40H7 na dnie nie ma i nie będzie miało ostrych krawędzi - daj tam promień. Podcięcie fi30 za pewne wymaga lepszej klasy chropowatości. No i wytłumacz się skąd masz ogólną chropowatość Ra10 - w jakiej literaturze to znalazłeś?
Przemyśl rozmiar arkusza.