Os symetri pomocy !

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
prosiaczek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2008, 10:29
Lokalizacja: W-wa

Os symetri pomocy !

#1

Post napisał: prosiaczek » 29 paź 2008, 15:43

Witam nikt mi nie może pomuc w innym dziale dlatego też wysyłam linka tutaj :)



https://www.cnc.info.pl/topics67/pomocy ... .htm#84664




paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#2

Post napisał: paulg » 29 paź 2008, 22:22

Witam.
No o ile pamięć mnie nie myli :wink: - to rozstaw pomiędzy otworami był "równe 100"
Czyli najprościej - znaleźć dokładny środek pierwszego otworu - jak już ktoś napisał np "diatest" , ewentualnie trochą mniej dokładnie - tulejka o średnicy tegoż otworu umocowana w wrzecionie - i tak długo celować aż trafi dokładnie w otwór , potem to tylko ręcznym posuwem przejechać o dokładnie 50mm - i mamy dokładną oś symetrii.
Jak już uda się tą oś znaleźć to można założyć na wrzecionko wiertełko i nim w płycie podstawy obrotnicy zrobić "znak" po którym zawsze będzie można w ten punkt trafić.
Ten sam punkt niech kolega zrobi z 2 strony podstawy - dla owiercania elementów z obu stron i ewentualnego sprawdzenia pozycji w trakcie.
P.S - w "kolejnej" powinna być ta opcja jako praktycznie "automat" :razz:

Pozdrawiam
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein


Autor tematu
prosiaczek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2008, 10:29
Lokalizacja: W-wa

#3

Post napisał: prosiaczek » 29 paź 2008, 23:14

Witam,

Niestety metoda łopatologiczna jest bardzo męcząca i czasochłoniąca a ja nie mam czaso-wstrzymywacza :D i niestety błąd pomiaru jest niesatysfakcjonujący. Jest to natyle istotne iż w nowym prototypie trzeba będzie poświęcić dużo uwagi temu zagadnieniu ! :D Sprawdzę tą metodę diatestu Ba ! najpierw to zobaczę o co w tym chodzi chodzi :)


Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”