rysunek techniczny

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
czarna23zg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2010, 08:15
Lokalizacja: Zielona Góra

#11

Post napisał: czarna23zg » 23 lis 2010, 19:45

Bri pisze:Lewa strona (na to wygląda z rysunku) nie jest poddawana żadnej obróbce. Wykuty element (albo odlany) toczony jest w jednym zamocowaniu na gotowo.
No chyba że rysunek robi nas w konia, i cały element należy wytoczyć z grubszego prętu (fi200 - ale odpadu będzie :) ). Wtedy najpierw wykonywało by się lewą stronę - równanie czoła, toczenie fi150 - potem odcinało z prętu na określoną długość - obracało element w szczękach maszyny i toczyłoby się prawą stronę.
Nagle wykładowca stwierdził, iż rysunek jest dobry... . Brak słów !
Macie może pomysł na obrabiarke która byłaby odpowiednia ? Przy wyborze mam sie sugerować jedynie średnica i długością odkuwki ?



Tagi:


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#12

Post napisał: mdg » 24 lis 2010, 07:43

Macie może pomysł na obrabiarke która byłaby odpowiednia ?
Odpowiednia byłaby tokarka :) I to w zasadzie każda, bo większość ma możliwość uchwycenia przedmiotu o średnicy 150mm, przelot wrzeciona jest nieistotny, ponieważ przedmiot obrabiany jest krótki (L=D).
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Autor tematu
czarna23zg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2010, 08:15
Lokalizacja: Zielona Góra

#13

Post napisał: czarna23zg » 30 lis 2010, 17:14

Ok, dziękuje coś dobiorę. Mam następne pytanie. Importując rysunek z autocada do alphacama mam taki problem iż w widoku-XZ, wymiary mam prawidłowe ,zaś w oknie głownym wymiar X jest na skali 2 razy większy, chcąc ustalić podbudówke.. wpisuję wymiary zgodne z moim rysunkiem a program stosuje się do swojej skali i rysuje "pod siebie". I pytanie brzmi czy jestem zmuszona wpisywać wymiary pod program czy istnieje jakiś inny sposób ? :???:

[ Dodano: 2010-12-06, 19:36 ]
Dobra widzę po sobie, że się nie wyrobię. Proszę o kontakt priv w ramach pomocy (odpłat.)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”