Probelm z obróbką pewnego modelu w SprutCam'ie 7

Sprut CAM

Autor tematu
ambrosius
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 205
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Probelm z obróbką pewnego modelu w SprutCam'ie 7

#1

Post napisał: ambrosius » 06 sty 2012, 19:14

witam serdecznie, testuję rożne CAM'y i możliwości, obecne siedzie nad SprutCam'em, mam następujący problem z generowaniem kodu na ploter XYZ+A (oś obrotowa płynna),
mam taki model:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

chciałbym frezować ten model bokiem freza, tak aby powierzchnia była jak najbardziej możliwie gładka, będzie to element z drewna bardziej dekoracyjny więc nie musi być to odwzorowanie z dokładnością do 0.01mm. Chodzi o ogólne odzwierciedlenie takich skręceń. Nie umiem sobie poradzić aby taki skręcenie (zaznaczone za zielono) przejechać na raz ( lub 2 razy z różnych stron jeśli część robocza freza była by za krótka) bokiem freza.
Obrazek


znalazłem tylko jedną "obróbkę obrotową" - czy są inne?
maszyny wybieram: 4 Axis Milling machine (A) - nic tam nie zmieniałem

Po ustawieniu do obróbki jednej płaszczyzny i ustawieniu kontaktu narzędzia z powierzchnia jak na rysunku jak na rysunku generuje mi czołem freza, ale to nie jest to czego szukam. Po ustawieniu kąta 90 stopni głupieje, strategia wychodzi lekko kosmiczna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Proszę o pomoc jak zabrać się do tego tematu, jak to robić. Jestem początkującym może coś źle ustawiam na początku? Na jakim innym sofcie takie rzeczy można robić i może prościej?

z góry dziękuję za podpowiedź, mile widziany plik SprutCam'a z kawałkiem ustawień jak się za to zabrać.
w załączniku model w formacie .igs

Mam ważne pytanie. nie mogę zdefiniować "work lenght" freza w tabelce, Czy przy obróbce Sprutcam uwzględnia długość roboczą freza? jeśli tak jak zdefiniować frez o części roboczej 50mm?
Załączniki
model-1.rar
(20.9 KiB) Pobrany 387 razy



Tagi:


tomcat
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 05 sty 2007, 14:26
Lokalizacja: cnc.lublin.pl
Kontakt:

Re: Probelm z obróbką pewnego modelu w SprutCam'ie 7

#2

Post napisał: tomcat » 25 lut 2018, 17:21

kontakt narzędzia ustaw na "bokiem", długość roboczą wpisz w L narzędzia , dodaj nawis narzędzia jako długość całkowitą, stwórz oprawkę by lepiej kontrolować kolizje

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprut CAM”