Catia Projektowanie tłoczników - tutoriale


Autor tematu
kozol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2015, 23:36
Lokalizacja: Kraków

Catia Projektowanie tłoczników - tutoriale

#1

Post napisał: kozol » 24 cze 2015, 23:38

Witam
Interesuje mnie projektowanie tłoczników tradycyjnych, postępowych jak i transferowych.
O ile dla NX'a jest w internecie masa materiałów do nauki, jak i książki w języku polskim do kupienia to nie mogę nic znaleźć jeśli chodzi o Catie V5. Próbowałem googlowania różnych kombinacji haseł jednak bezskutecznie. Z tego co już zdążyłem się zorientować to w NX jest moduł "progressive die design", w którym tworzy się rozwinięcie detalu(ażur) i generuje i umieszcza na płytach stemple, piloty itp. Czegoś takiego nie mogę znaleźć jednak w przypadku Catii, która jest chyba popularniejsza jeśli chodzi o zastosowanie w przedsiębiorstwach z tego co słyszałem. Nie wiem czy jest to spowodowane wykorzystywaniem kilku modułów do projektowania tłoczników czy jest to jakaś tajna wiedza dostępna dla klientów producenta Catii.
Reasumując byłbym wdzięczny jeśli ktoś z Was polecił mi jakąkolwiek stronę, bądź literaturę w tym kierunku. Może być w języku angielskim lub niemieckim(będzie motywacja do nauki :lol: )
W razie potrzeby podaję email [email protected]
Pozdrawiam



Tagi:


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#2

Post napisał: SACZI » 25 cze 2015, 19:11

Panie Kolego, Catia popularniejsza w przedsiębiorstwach od NX'a?
Jeżeli projektujesz narzędzia, to nic elastyczniejszego od NX'a nie znajdziesz.
Druga sprawa, support NX'a bije na łeb na szyje ten z Catii.
OK, jeżeli chodzi o projektowanie detali, CATIA jest potęgą z narzędziami ma problemy.

Przeglądnij helpa Catii, może znajdziesz jakieś wskazówki do tłoczników/wykrojników.
Na pewno jest tutorial i help do form.


qba3
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:35
Lokalizacja: podkarpacie

#3

Post napisał: qba3 » 27 cze 2015, 22:25

O ile dobrze kojarzę to sa dwa moduły sheet metal design i sheet metal production, po polsku poza ksiązkami do projektowania złożen, modeli powierzchniowych i podstaw CAM nic nie znajdziesz, dla tych modułów to tylko help Catia


Autor tematu
kozol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2015, 23:36
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: kozol » 28 cze 2015, 18:06

Dziękuje za odpowiedź, nie zostaje mi nic innego jak zapoznać się z helpem ;)


Ssmog
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 04 wrz 2012, 17:52
Lokalizacja: Zielona Góra

#5

Post napisał: Ssmog » 31 sie 2015, 21:04

Akurat w tych modułach ekipa z Dassault Systemes się nie postarała. Te moduły jak dobrze pamiętam są głównie na tłoczniki z jedną operacją. Ciężko się tutaj zabrać za tłocznik wielotaktowy. Jak "SACZI" napisał, co do konstrukcji tłoczników również polecam NX'a.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Catia”