Strona 1 z 1

Obróbka resztek

: 01 lip 2015, 14:55
autor: ar1r
Witam,
mam foremkę, dla której projektuje obróbkę, doszedłem do momentu w którym wybieram materiał zgrubnie i chcę następnie wybrać resztki frezem kulistym. Czy da się zrobić jakiś ofset od ścianek albo gdzieś ustawić żeby obrabiało mi ścianki tylko na szerokości narzędzia? Znalazłem coś na temat Rework Area ale nie potrafię tego wykorzystać. Dodatkowo, czy w module Prismatic machinning jest operacja wierszowania?

: 01 lip 2015, 16:59
autor: qba3
bez modułu surface machining będzie Ci to ciężko obrobić możesz probować zaznaczyć w tej obróbce co użyłeś na drugiej karcie na ikonce "part" kliknij prawym i wybierz select face i wskarz ścianki do obóbki, jako rought daj nic i obrobi ci te ścianki ale nie będzie to jakoś super wyglądać, najlepiej użyć obróbki sweeping lub contur driven ale one sa dostępne w module surface machining

: 01 lip 2015, 17:20
autor: ar1r
No tak, coś mi tu opcji dedykowanych brakowało :grin: Pora pobawić się w surface machinning. Co do jakości powierzchni to nie mają one aż tak dużego znaczenia, bo prawdopodobnie będzie frezowane w tworzywie sztucznym i na celu sprawdzenie czy postprocesor, który konfigurowałem będzie sobie radzić :mrgreen:

resztki

: 31 sie 2015, 20:48
autor: Ssmog
Musisz się zaopatrzyć w Surface Machining, w załączniku przesyłam teścik czy o to Ci chodzi :) (robione w Catia v5r24)


http://www.speedyshare.com/keesr/na-forum.7z