CATIA model parametryczny w kilku złożeniach


Autor tematu
bartek-poznan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2008, 16:03
Lokalizacja: Poznań

CATIA model parametryczny w kilku złożeniach

#1

Post napisał: bartek-poznan » 19 lut 2014, 14:38

Witam,

stworzyłem część parametrycznie (dla uproszczenia nazwijmy ją rurą) przy pomocy designtable tak by po zmianie pozycji w tabeli zmianiała się jej długość. I z tym nie ma problemu tylko że wkładając do złożenia 1 rurę o długości 100 potem do złożenia nr 2 długość 200 to wracając do złożenia nr 1 mam w nim też 200... a chciałbym by parametry były zapisane w każdym złożeniu osobno ...

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam



Tagi:


amnon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 343
Rejestracja: 04 mar 2007, 20:36
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: amnon » 19 lut 2014, 21:01

Witam,

Aby Part mógł być nowym Partem musi mieć swój unikalny identyfikator - UUID. Możesz to zrobić na kilka sposobów, jednym z nich jest opcja New from. Z menu wybierasz New from otwierasz rurę1 i zapisujesz przy pomocy Save Management jako rura2. Od tego momentu są to dwie oddzielne rury którymi możesz osobno sterować. Szczerze mówiąć nie wim dla czego nie stworzysz sobie z Tabeli projektowej biblioteki elementów typu rura i nie wstawiasz ich sobie do złożenia.

Pozdrawiam
Amnon


Autor tematu
bartek-poznan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2008, 16:03
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: bartek-poznan » 20 lut 2014, 09:38

dziękuję za pomoc, jednak rozwiązanie nei do konca jest fajnie bo przykładowo jeśli miałbym 100 rurek to mam w tym momencie też 100 czesci a nie o to mi chodzilo tworzac czesc parametryczna.
Chodzi mi raczej o rozwiazanie by pod jednym plikiem miec konfiguracje i przy tworzeniu zlozenia umieszczajac w nim czesc wybieram konfiguracje (co wiecej ta sama czesc chcialbym umieszczac w jednym zlozeniu w roznych konfiguracjach.

nie wiem czy to jest w ogole w cati do zrobienia ale w SolidWorksie spokojnie idzie cos takiego zrobic :)


amnon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 343
Rejestracja: 04 mar 2007, 20:36
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: amnon » 20 lut 2014, 09:56

Witam,

Możesz w złożeniu utworzyć parametr który będzie wybierał parametry(wymiary) całego złożenia z tabeli projektowej. Nie wiem czy o to Ci chodziło.

Pozdrawiam
Amnon

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Catia”