Problem z otworzeniem geometrii Catia Script


Autor tematu
karoln
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 18 gru 2012, 18:10
Lokalizacja: wschodnia Polska

Problem z otworzeniem geometrii Catia Script

#1

Post napisał: karoln » 10 lis 2013, 12:03

Witam
Pracuję na Catii V5R19 i mam problem ze wstawieniem do złożenia pliku wyeksportowanego w formacie CATIA Script z katalogu oprzyrządowania technologicznego Kipp. Wyskakuje następujący błąd
Obrazek
Dodam, że mogę w z ów katalogu wyeksportować model do formatu IGES 3D i otworzyć w Catii lecz nie mogę następnie tworzyć wiązań złożeniowych pomiędzy poszczególnymi modelami. Dodatkowo modele uchwytów złożonych z kilku części są eksportowane jako jedna bryła, bez możliwości zmiany położenia poszczególnych części względem siebie już w Catii.
Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem, może instalacją wersji R20?



Tagi:


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

Re: Problem z otworzeniem geometrii Catia Script

#2

Post napisał: SACZI » 10 lis 2013, 12:32

mysticar pisze:Witam
Pracuję na Catii V5R19 i mam problem ze wstawieniem do złożenia pliku wyeksportowanego w formacie CATIA Script z katalogu oprzyrządowania technologicznego Kipp. Wyskakuje następujący błąd

Dodam, że mogę w z ów katalogu wyeksportować model do formatu IGES 3D i otworzyć w Catii lecz nie mogę następnie tworzyć wiązań złożeniowych pomiędzy poszczególnymi modelami. Dodatkowo modele uchwytów złożonych z kilku części są eksportowane jako jedna bryła, bez możliwości zmiany położenia poszczególnych części względem siebie już w Catii.
Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem, może instalacją wersji R20?
CATScript to makro, program, zestaw poleceń, które CATIA musi wykonać, aby wygenerować model. Tego się nie wstawia do modelu, tylko uruchamia w CATII, po czym wygenerowane pliki można normalnie używać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Catia”