ST8 problem z dxfami


Autor tematu
mackel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2015, 08:22
Lokalizacja: słupsk

ST8 problem z dxfami

#1

Post napisał: mackel » 14 lip 2015, 08:28

Mam problem z ST8 . po zainstalowaniu najnowszej wersji . solid nie rozpoznaje plikow dxf.
probowalem zmienić we wlasciwosciach aby zawsze otwieral przez solidedge ale niestety nie znajduje solida . oczywiście w solidzie mogę odpalić dxf ale bezpośrednio jest to nie możliwe.
zapisując w solidworksie plik jako dxf , tworzy się plik o nieznanej dla windowsa koncowce. probowalem resetować kompa , przeinstalowywac solida i nic.... \
spotkal się ktoś z takim problemem ??


zawsze można to lepiej i szybciej zrobic

Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 14 lip 2015, 10:45

"wlasciwosciach aby zawsze otwieral przez solidedge ale niestety nie znajduje solida"

klikasz na plik dxf prawym przyciskiem myszy, wybierasz (przykład na wersji angielskiej) open with, na dole choose default program, otwiera się okno, na dole sprawdź czy jest zaznaczony ptaszek Always....blablabla (żeby zawsze ten program otwierał pliki tego typu) jak programu nie ma w rekomendowanych klikasz na Browse, odnajdujesz solida na dysku (plik exe)klikasz i już windows będzie otwierał dxf-y tym programem.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
mackel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2015, 08:22
Lokalizacja: słupsk

#3

Post napisał: mackel » 14 lip 2015, 13:30

chyba zastosowałem za duzy skrot myslowy .dokładnie o to mi chodzilo . i wlasnie to nie działa . windows tego nie zmienia .
zawsze można to lepiej i szybciej zrobic


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 14 lip 2015, 13:47

po kliknięciu na program wykonawczy solida .exe solid dodany jest do listy programów rekomendowanych, wybierasz go i działać musi, chyba że coś z systemem nie hallo.
Nawet jak plik nie ma nic wspólnego z programem który zaznaczyłeś program ten podejmie próbę otwarcia i co najwyżej wywali błąd pliku.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
mackel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2015, 08:22
Lokalizacja: słupsk

#5

Post napisał: mackel » 15 lip 2015, 06:31

no to chyba mój system cos z st8 się nie polubili i system zrobil się nie hallo.
jak wybieram .exe to nic się nie dzieje .a na pewno to jest .exe bo normalnie odpala mi program tym plikiem wiec nie moglem się w tej kwestii pomylić . pewnie cos w rejestrze mi namieszalo .no trudno może przy patchu mój system zaakceptuje dxf z solida.



ok doszedłem do tego i naprawiłem . skorzystałem z pomocy z :
https://community.plm.automation.siemen ... d-p/296417
zawsze można to lepiej i szybciej zrobic

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”