Zamiana złozenia w bryłę ST4


Autor tematu
lumo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 21 gru 2008, 20:13
Lokalizacja: Łapy

Zamiana złozenia w bryłę ST4

#1

Post napisał: lumo » 18 sty 2015, 14:28

Panowie, mam taki problem ze względu że pracuje na tragicznym sprzecię (wręcz archaicznym) mam problem przy większych złozeniach. Tzn. gdzy mam gotowy detal i chcę go "uzbroić" w elementy właściwe. Do swojego słozenia dorzucam detale które fizycznie majasie w nim znajdować. Mam pliki parasolida, otwieram je jako złozenie (jako part nie dam rady). Otrzymuje dzieki temu detal skąłdajacy sięz parunastu elementów. W jaki sposób moge zrobić z tych parunastu elementów jedną bryłę ?? Chodzi mi praktycznie tylko o powierzchnie zewnętrzne to co jest w środku mnie nie interesuje. Licze że po zamianie na jedną bryłę "odciązy" to deko kompa i bedzie można ww miarę sprawnie zrobić złozenie....

Pozdrawiam i dzieki za informacje !!!



Tagi:


przemjas
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 07 sty 2008, 07:33
Lokalizacja: Elbląg

#2

Post napisał: przemjas » 20 sty 2015, 09:46

Możesz zrobić to np w ten sposób: Wstawiasz kopie inter part do jednego pliku każdej części złożenia.
Następnie wykorzystujesz opcję sumowania (dostępna w zakładce narzędzia), oczywiście edytując plik .par. Sumujesz i gotowe.
taki plik wstawiasz do złożenia.
Ewentualnie możesz jeszcze wyeksportować go do np. stp i zaimportować jako plik .par ale moim zdaniem jest to zbędne.


Autor tematu
lumo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 21 gru 2008, 20:13
Lokalizacja: Łapy

#3

Post napisał: lumo » 25 sty 2015, 12:21

Stroche slabo jakos mi to wychodzi, aktualnie posiadam tylko plik parasolida tego modelu który chce scalić w jedna bryłę. Plik parasolida mogę otworzyć tylko jako złozenie, później w złożeniu nie moge znaleźć opcji sumowania o której wspomniałeś, próby zapisu formatu stp też nie dajarezultatu wyskakuje błąd coś na temat braku geometrii...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”