Solid Edge V19


liryczny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2008, 13:01
Lokalizacja: Dobre Miasto

#21

Post napisał: liryczny » 13 lis 2008, 18:14

Ooooo ja gapa! :shock: Dzięki wielki lenherd :grin:



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Solid Edge V19

#22

Post napisał: BYDGOST » 25 lis 2008, 17:51

lenherd pisze:Zastanawiam się czemu nie ma działu dla tego programu .
Czyżby był mało popularny?
Moim zdaniem jest całkiem dobry, jest po polsku i ma przyzwoite samouczki po polsku , na tyle przyzwoite ze po ich przejściu można już coś samodzielnie "stworzyć"

Jeżeli ktoś pracuje na tym sofcie to może podzieli się swoimi spostrzeżeniami na jego temat.
Teraz jest już dostępna najnowsza wersja Solid Edga. Ostatnia była SE V20 a teraz jest ST100, czyli wcale nie V21. Teraz liczy się od nowa. Zmiany są REWOLUCYJNE. Trudno mi się przyzwyczaić. W dodatku nie działa nakładka polska, ale w końcu można i w angielskiej popracować.


Mecano
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2008, 08:30
Lokalizacja: CENZURA ZABLOKOWAŁA

#23

Post napisał: Mecano » 25 lis 2008, 21:01

Dzięki wspołpracy z Siemensem na rynek został wypuszczony nowy produkt. Z tego co widzialem to najwieksza zaleta ma byc edycja wszystkiego za pomocą kilku kliknięć, bez wykorzystania drzewka (historii modelu). Filmy pokazowe sa całkiem rewolucyjne.

A co do Solid Edge to fajny program, jezeli wezmie się pod uwag jego koszty. Patrząc ogolnie na jego mozliwosci to sa jednak lepsze.

Awatar użytkownika

Autor tematu
lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

#24

Post napisał: lenherd » 26 lis 2008, 01:19

No brak historii a co za tym idzie zależności między operacjami wygląda rewelacyjnie.
Ale polityka zmieniła się na niekorzyść już nie będzie darmochy do pobrania z adresu który wcześniej podawałem :(


ralfo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2008, 19:30
Lokalizacja: Lublin

#25

Post napisał: ralfo » 17 gru 2008, 19:51

Mam problem z SE v19. Brakuje mi w oknie samouczka paska do przewijania (next i całej listy stron) i ni jak nie mogę go znaleźć ani otworzyć następnej strony. Próbowałem instalować na innym komputerze i jest ok. Czy ktoś miał taki problem?
Z góry dziękuję za pomoc


hornet20
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:18
Lokalizacja: Krakow

#26

Post napisał: hornet20 » 27 gru 2008, 00:54

To i ja sie podepne pod temat. Solid edge jest do sciagniecia z RS, spolszczenie tez. Tylko niech mi ktorys z koleow podpowie, jak w tym porgramie uruchmic modol, albo z ktorej strony wogole ugryzc problem programowania obrobki CNC i generowanie g-code. Wiem ze v19 ma takie mozliwosci, ale nie mam pojecia jak sie do tego zabrac. Do tej pory programowalem w mastercam, ale widze se solid edge jest latwiejszy dla wspolpracownikow.

Awatar użytkownika

Autor tematu
lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

#27

Post napisał: lenherd » 27 gru 2008, 16:36

chyba coś pomieszałeś sam SE jest CAD'em i nie ma narzędzi CAM.


hornet20
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:18
Lokalizacja: Krakow

#28

Post napisał: hornet20 » 28 gru 2008, 20:56

wlasnie o to chodzi, zerknij na taki oto dokumencik:

http://www.support.gmsystem.pl/SolidEdg ... owosci.pdf

ostrona 4/5 - to jest zymulacja obrobki CAM, dlatego tez sie postaralem o ten program. I teraz nie wiem co dalej :(

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#29

Post napisał: BYDGOST » 28 gru 2008, 22:53

hornet20 pisze:wlasnie o to chodzi, zerknij na taki oto dokumencik:

http://www.support.gmsystem.pl/SolidEdg ... owosci.pdf

ostrona 4/5 - to jest zymulacja obrobki CAM, dlatego tez sie postaralem o ten program. I teraz nie wiem co dalej :(
Jeśli mówimy o Solid Edge to musimy sobie zdawać sprawę na czym polega istota tego programu. Sam numer wersji nie wystarczy żeby określić o czym mówimy. Trzeba rozróżniać jeszcze rodzaj licencji, na którą mamy wykupiony program. Sam program składa się z modułów i w danej licencji możemy mieć wykupione różne moduły. Oczywiście każdy moduł można wykupić sobie oddzielnie. Najważniejsze moduły to: (przynajmniej jak dla mnie)
Draft - przygotowanie dokumentacji i kreślenie rysunków schematów itp w 2D
Part - części bryłowe w 3D
Design and Drafting dawniej Assembly ( zawiera też oba w/w moduły) - tworzenie zespołów z części part i nie tylko.
Istnieje jeszcze wiele innych modułów, nie będę się rozpisywał. W zależności od potrzeb są one formowane w pakiety oprogramowania np. Solid Edg Manufacturing Solutions ( integracja z systemem NX CAM Express), o którym piszą na str. 5 Twojego załącznika, i który jest kompletnym i zintegrowanym programem CAD/CAM. Czyli jak widać posiadanie Solid Edg V19 w wersji podstawowej nie umożliwi programowania obrabiarek. Trzeba mieć dostęp do innych modułów.


gaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 315
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:25
Lokalizacja: łódzkie

#30

Post napisał: gaski » 29 gru 2008, 01:04


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”