Solid Edge 2D ST4 - gęstość linii przerywanej


Autor tematu
micha3
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2012, 18:01
Lokalizacja: localhost

Solid Edge 2D ST4 - gęstość linii przerywanej

#1

Post napisał: micha3 » 03 paź 2012, 18:15

Witam wszystkich,
mam pewien problem z rysowaniem linii przerywanych.
Jeśli zmienię styl linii na przerywany to długość pojedynczej kreski zależy od powiększenia rysunku (im większe powiększenie tym dana linia jest podzielona na więcej odcinków). Gdy chcę wydrukować rysunek na kartce A4, to linia która na kartce ma 8cm długości składa się z 7 odcinków i 6 przerw. Da się coś zrobić aby dana linia została podzielona na większą liczbę odcinków?
Podobny problem mam z kreskowaniem obszarów. Kreski są co 0,5 cm a chciałbym aby były gęściej.



Tagi:

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: pasierbo » 03 paź 2012, 23:28

Chodzi ci io wypelnianie reczne czy kreskowanie generowane podczas robienia przekroju?


Autor tematu
micha3
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2012, 18:01
Lokalizacja: localhost

#3

Post napisał: micha3 » 04 paź 2012, 16:17

może rysunek lepiej wyjaśni o co mi chodzi. Czerwoną obwódką zaznaczono interesujący mnie odcinek.
Obrazek
Po lewej stronie rysunku jest to co mam w widoku całej strony. Po prawej stronie widok w powiększeniu. Widać że prosta została podzielona na większą liczbę odcinków (11 odcinków zamiast 8 widocznych w widoku całej strony).
Moje pytanie brzmi: W jaki sposób w widoku całej strony zrobić aby linia była podzielona na większą liczbę odcinków.
Pracuję w darmowej wersji Drafting jeśli to coś zmienia

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: piocam » 04 paź 2012, 20:07

Kolego Micha3 robisz tak:
*Sprawdzasz jaki jest to typ linii, najlepiej klikając na nią. Na paku podręcznym pojawi się jej nazwa, np Center
*przechodzisz na zakładkę Widok i uruchamiasz Style, takie dwie litery AA, bez skojarzeń :P
*W górnej częci okna typ stylu ustawiasz Linia a Styl na nazwę linii, którą odczytałeś na pasku podręcznym
*Klikasz Modyfikuj
*Spowoduje to otworzenie okna na którym przechodzisz na Zakładkę Ogólne. Klikasz w typ linii i wybierasz Więcej.
*Spowoduje to wyświetlenie okna na którym możesz ustalić odległość i długość linii podając interesujące Cię wartości. Po określenbiu zaznaczasz wartość Stałą za jedną i drugą wartością.
*Po wprowadzeniu parametrów Zamknij na oknie Ok aż do zamknięcia pozostałych okien i gotowe :P
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Autor tematu
micha3
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2012, 18:01
Lokalizacja: localhost

#5

Post napisał: micha3 » 04 paź 2012, 20:57

Wielkie dzięki,
Działa !!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”