Problem z działaniem Solid Edge ST3


Autor tematu
Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z działaniem Solid Edge ST3

#1

Post napisał: Mrozik » 20 lut 2012, 14:59

Zainstalowałem solid edge na nowym komputerze i mam następujące dwa problemy:

1. Przycisk "edit in place" nie działa - gdy jestem w środowisku asm, zaznaczam część, gdy chcę ją edytować w kontekscie zespołu naciskam przycisk "edit in place", zmienia on kolor ale nie powoduje działania.
2. Nie działa funkcja "variables" i "peer variables". W tabelkach nie pokazują się żadne zmienne.

Co może być przyczyną nie działania tych funkcji?

System to win7. Solid edge wersja st3 z pierwszego wypustu (bez maintanace packa).



Tagi:

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: piocam » 21 lut 2012, 06:42

Kolego Mrozik

Nie powinno się pracować na gołej wersji programu, bez mainranance pack, zacznij od wgrania jakiejś aktualizacji i daj znać.
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Autor tematu
Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Post napisał: Mrozik » 21 lut 2012, 08:28

Z tego co się orientuję, żeby mieć dostęp o MP to trzeba mieć opiekę wykupioną. Mylę się?

(Bo IMHO kupując program powinienem dostać go z jakąś funkcjonalnością - gdy ta funkcjonalność nie działa, lub działa niewłaściwie to producent powinien to naprawić - i do tego chyba służy MP?)

W Gm system panowie doradzili żeby wywalić z rejestru katalog z ustawieniami (pomogło na brak "edit in place". Natomiast w variables jakimś dziwnym trafem było nakombinowane w filtrach po nowej instalce.


Michał Biernat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2012, 08:39
Lokalizacja: Bielsko

#4

Post napisał: Michał Biernat » 04 kwie 2012, 08:48

Witam szanownych użytkowników,

Chciałbym nauczyć się podstaw Solid Edge ST3. Po zainstalowaniu programu i otwarciu części, nie ma układu współrzędnych (triady orientacji). Są tylko kolorowe symbole osi X,Y,Z ale bez osi ani ich punktu wspólnego. Podobnie jest przy dodawaniu nowych układów na rysunku. Problem ten występuje we wszystkich środowiskach programu (Part, Assembly itd). Szukałem w opcjach, forach, książkach i nie znalazłem nigdzie możliwości edycji układu ani podpowiedzi.
Bardzo proszę o pomoc.

Jestem tutaj nowy, w dodatku pierwszy raz przedstawiam problem na takim forum.
Jeśli zrobiłem cokolwiek źle to proszę pisać.

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: piocam » 05 kwie 2012, 07:49

Witaj Michale :)

Powiedz mi w jakich książkach szukałeś odpowiedzi? Pytam z czystej ciekawości.

Co do Twego pytania jeżeli masz Windows Vista albo Windows 7 jako system operacyjny, to drzewo PathFinder(wyświetlane są w nim kolejne etapy projektowania modelu) wyświetlane masz w oknie graficznym(miejscu gdzie widać model). Jeżeli używasz Windows XP po prawej stronie okna graficznego jest pasek dokujący na którym PathFinder jest wyświetlany. Korzystając z pól wyboru znajdujących się przy poszczególnych funkcjonalnościach włącz do widoku Base i Główny układ współrzędnych.

Moim zdaniem nie zrobiłeś niczego złego :) Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania pisz śmiało.

Pozdrawiam i życzę wesołych świat :)
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Michał Biernat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2012, 08:39
Lokalizacja: Bielsko

#6

Post napisał: Michał Biernat » 05 kwie 2012, 20:11

Korzystam z Solid Edge 17 podstawowy - G. Kazimierczak

Mam Win Vista i wszystko z drzewem jest tak jak opisałeś, ale:
-po wciśnięciu pola wyboru przy Base i pojawieniu się tam ptaszka, na ekranie pojawiają się wyłącznie kolorowe groty osi wraz z ich oznaczeniami (X,Y,Z) ale bez osi i punktu ich przecięcia. Gdy odznaczę ptaszka to układ w środku pola znika. Układ w lewym dolnym rogu pozostaje bez zmian, cały czas widoczne są tylko groty.
-głównych płaszczyzn odniesienia nie widać ani przy ptaszku w oknie ani bez. (nie mogę ich włączyć)

Każdy dodatkowy układ wsp. który tworzę posiada tylko groty. Układ zmienia orientacje gdy ruszam myszą, ale mino tego nie da się modelować bez osi oraz płaszczyzn. Zmieniałem tło
ale i tak nic nie dało.
Jestem bezradny...:(

[ Dodano: 2012-04-05, 20:31 ]
I jeszcze jedno
Po narysowaniu walca nie widać ani jego podstaw anie ściany bocznej (nie widać go). Widać tylko wysokość - niebieską przerywana linią a po najechaniu w obszar walca pojawiają się 2 czerwone okręgi (obwody podstaw).

Mam procek Intel Core 2 CPU, 1.66 GHz, 2550 MB ram. Program troszeczkę przycina, przeciąga ale bardzo mało. Wcześniej modelowałem w ACad, Inventor i SoldWorks (2 modele) bez problemu.

Wytężcie umysły wielcy ludzie i pomóżcie:)

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: piocam » 06 kwie 2012, 16:28

Michale.

Co do książki to jest ona do starego interfejsu i nie wiem czy połapiesz się w niej. Co do sposobu modelowania, w technologii sekwencyjnej nie za wiele się zmieniło :) Tutaj masz komplet Samouczki z których wyciągniesz coś dla siebie.

Spróbuj uruchomić SE klikając na niego PKM i z menu wybierz Uruchom jako administrator.

Układ który wyświetla się w lewym/prawym dolnym rogu jest tylko informacyjnym znakiem graficznym, i nie można na nim bazować. Kliknij PKM w pustym polu graficznym i z menu kontekstowego wybierz Pokaż ukryj/Płaszczyzny odniesienia.

Co do walców w prawym dolnym rogu okna graficznego jest polecenie Styl widoku sprawdź jaki masz ustawiony sposób wyświetlania.

Ostatnie moje pytanie czemu uczysz się ST3 nie wnikam skąd ją masz :P jak możesz mieć w pełni legalną wersję ST4, jako student? Do pobrania Solid Edge ST4

Wesołych świąt :)
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Michał Biernat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2012, 08:39
Lokalizacja: Bielsko

#8

Post napisał: Michał Biernat » 06 kwie 2012, 19:34

Niestety nic się nie zmieniło. Program nie reaguje na zmiany z menu kontekstowego wybierz Pokaż ukryj/Płaszczyzny odniesienia (nie widać ich) a przy jakimkolwiek wyborze stylu widoku, rysowany model jest niewidoczny:( Uruchomienie z pozycji administratora też nic nie dało. Co to może być??

Dzięki za samouczki (2 z nich wcześniej już znalazłem i maiłem zamiar wykorzystać), info o SE4 i życzenia:).
Muszę opanować pracę w ST3 z kilku względów:( ale nie wiem dlaczego sugerujesz że wersja jest nielegalna?? :razz:
Również życzę wesołych świąt.

[ Dodano: 2012-04-07, 22:39 ]
Zainstalowałem ST4 ze strony którą podałeś... i nic. Nadal te same problemy jak przy ST3:(

[ Dodano: 2012-04-08, 12:16 ]
Zauważyłem również, że po narysowaniu niewidocznego walca, jest on w całości widoczny w nowo otwartym oknie po wciśnięciu Narzędzia - Środowiska-Widok i uwagi. Jest tam także widoczny układ współrzędnych ze wszystkimi osiami.

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#9

Post napisał: piocam » 11 kwie 2012, 08:03

Witam po świętach:)

Co do Solid Edge, może to wina aktualizacji? Nie wiem jaką masz wersję. Powiem tak moim zdaniem powinieneś odinstalować oprogramowanie wyczyścić rejestry, wszytko co w nazwie ma Solid Egde usuń i zainstaluj jeszcze raz.

Nic nie sugeruje że masz nielegalną wersję skąd takie przypuszczenia :oops:

A jaką masz kartę graficzną?
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Michał Biernat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2012, 08:39
Lokalizacja: Bielsko

#10

Post napisał: Michał Biernat » 12 kwie 2012, 20:23

Hej

Problemem była obsługa sprzętowa ustawiona na poziomie podstawowym.
Opcje SE - Widok - Wyświetlanie - Obsługa sprzętowa (zaawansowana) ma być

Pomogli koledzy z biura:)
Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”