do narysowania prosty model


Autor tematu
kumas
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2011, 00:36
Lokalizacja: Gdańsk

do narysowania prosty model

#1

Post napisał: kumas » 04 wrz 2011, 09:08

witam, chcialbym zapytac czy moglby mi ktos zrobic w SE ST taki model jak w zalaczeniu, nie pracuje na tym codziennie dopiero sie ucze a potrzebuje cos takiego, chodzi mi o taka kokilke gdzie podstawa jest jak na rysunku dl 130 a jezeli chodzi o gore to ma wejsc w podstawe na gl 0,5 cm zapomnialem domalowac, jezeli chodzi o gorna czesc to sklada sie 2 czesci skladanych w jedno jak na rzucie A. gdyby cos bylo nie jasne odpisze i z gory dziekuje gdyby komus sie chcialo, aha mam program solid edge st i na takim sie ucze

http://imageshack.us/photo/my-images/171/modelx.jpg/



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 04 wrz 2011, 15:16

No i to jest bardzo dobry przykład do nauki. Zanim ktoś Ci to narysuje w SE ST to szybciej sam do tego dojdziesz. Przerób samouczki i do dzieła. Nikt Ci nie powiedział, ze to łatwy i prosty program?
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
kumas
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2011, 00:36
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: kumas » 04 wrz 2011, 21:18

nie wlasnie probuje nauki z samouczkiem do tego programu i mam problem z tym wyciagnieceim tj zablokowaniem plaszczyzny nie weim gdzie tkwi problem probowalem z 10 razy od poczatku i nie pokazuje mi klodki w prawym gornym rogu tylko na plaszczyznie prostokata i jak daje przeciagnij to wyskakuje blad a to co kolega napisal w poprzednim temacie to nie moge znalezc? i stoje w miejscu

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: piocam » 04 wrz 2011, 22:34

Witam.

Ten przykład jest bardzo prosty. Na dowolnej z płaszczyzn wykonaj profil połowy rzutu A Odsuniętego od środka układu współrzędnych o połowę średnicy wewnętrznego okręgu. Jeżeli pracujesz w technologii synchronicznej to kliknij powstały obszar, zamkniętą część profilu na pasku podręcznym przełącz Wyciągnięcie na Wyciągnięcie obrotowe, Jako oś wskaż krawędź płaszczyzny równoległej do linii otworu środkowego i gotowe.

Ps.

Sądzę iż łatwiej było by Ci w technologii tradycyjnej, gdzie są wymagane szkice do tworzenia operacji.
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Autor tematu
kumas
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2011, 00:36
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post napisał: kumas » 05 wrz 2011, 17:35

hej szczerze to nie wiem co do mnie piszesz nie jest to dla mnie takie proste jak dla ciebie ja dopiero zaczynam ..... to mam narysowac prostokat tak jak przy tym rzucie a czy zaczynam od okregu? moze jakis poczatek


stafan80
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2011, 12:20
Lokalizacja: mielec

#6

Post napisał: stafan80 » 06 wrz 2011, 12:31

podaj maila to Ci wyślę. Strasznie ten szkic zagmatwałeś, jak chcesz dokładnie to narysuj raz jeszcze.
pozdro

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”