Powiększanie widoku

dynamiczne powiększanie kółkiem myszki


Autor tematu
CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1675
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Powiększanie widoku

#1

Post napisał: CFA » 07 lis 2021, 22:16

Dzień dobry,
rzadko korzystam z programów, ale czasem trzeba odczytać jakieś współrzędne. Używam do tego od jakiegoś czasu zwykłego niekomercyjnego Solid Edge ST7 - odczyt plików dxf. I ostatnio przy odwracaniu jakiegoś widoku kliknęła mi się przypadkowo jakaś opcja od której zanikło powiększanie dynamiczne kółkiem myszki - klikałem coś w opcjach widoku, bo mi się nie obracał cały obiekt i coś tam musiałem przypadkowo zmienić. Klikałem dzisiaj cały dzień pomoc i opisy opcji i najgorsze, że teraz program w pomocy twierdzi, że: "Funkcja powiększania/zmniejszania za pomocą kółka myszy nie jest dostępna w środowisku rysunku". A to działało tak, że rysunek powiększał się i pomniejszał po kręceniu kółkiem. Da się to jakoś przywrócić? Zmienić jakieś środowisko? Myszka opcję ma prawidłową, bo w innych programach scrollowanie działa (powiększanie map itp) Ewentualnie jakiś reset do defaultowych ustawień, ale nie znalazłem bezpiecznej opcji (tzn boje się cos klikać, żeby nie zrypać ustawień w taki sposób, że nie da się korzystać w sposób w jaki jestem przyuczony) Nie jestem biegły w tym programie a czasem muszę pisać kody w niedzielę w domu...




Autor tematu
CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1675
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powiększanie widoku

#2

Post napisał: CFA » 10 lis 2021, 18:45

CFA pisze:
07 lis 2021, 22:16
ostatnio przy odwracaniu jakiegoś widoku kliknęła mi się przypadkowo jakaś opcja od której zanikło powiększanie dynamiczne kółkiem myszki - klikałem coś w opcjach widoku, bo mi się nie obracał cały obiekt i coś tam musiałem przypadkowo zmienić. Klikałem dzisiaj cały dzień pomoc i opisy opcji i najgorsze, że teraz program w pomocy twierdzi, że: "Funkcja powiększania/zmniejszania za pomocą kółka myszy nie jest dostępna w środowisku rysunku". A to działało tak, że rysunek powiększał się i pomniejszał po kręceniu kółkiem. Da się to jakoś przywrócić?
Sam sobie odpowiem. Klikałem kilka godzin i po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w kartę "Widok" wybiera się opcję Tematy----->optymalny domyślny (Solid Edge). I kółko teraz działa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”