Problem z Assembly


Autor tematu
Greg2006
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:12

Problem z Assembly

#1

Post napisał: Greg2006 » 27 sty 2020, 19:37

Dzień dobry.
Mam trochę problem z funkcją Assembly w SE. Ściągnąłem model 3d imadła firmy Allmatic, jest zapisany jako Assembly. Niestety dwie szczeki nie przylegają do imadła :x . Należy podzielić plik na 3 części (2szczeki i korpus imadla), zapisac osobno i utworzyc z nich nowy plik assembly z prawidlowo osadzonymi szczękami? Jeśli by ktoś podpowiedział jak to zrobić było by fajnie :wink:



Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Assembly

#2

Post napisał: piocam » 28 sty 2020, 15:28

Witam

A skąd ściągnąłeś plik? Może pobrałeś sam plik .asm bez .par. Model masz jako jeden plik czy jako części składowe? Jeżeli jako części składowe to tak jak opisałeś. Jeżeli jako pojedynczy model, jedna część to, dodajesz go do złożenia jako główny i na jego podstawie modelujesz potrzebne Ci pliki. Metod jest sporo jak możesz to podziel się modelem :)
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Autor tematu
Greg2006
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:12

Re: Problem z Assembly

#3

Post napisał: Greg2006 » 28 sty 2020, 20:50

Dzieki za podpowiedz. Model sciagnalem jako jeden plik. Udalo mi sie go rozbic na czesci skladowe :D , a potem poskladac juz odpowiednio. Podsylam lika do konkretnego modelu(tuz pod rysunkiem tech. imadla znajduje sie w MEDIA / DOWNLOADS), jest on na oficjalnej stronie producena Allmatic. Sorki za brak Polskich znakow.
https://www.allmatic.de/shop/en/Product ... NICAL.html

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”