łączenie krawędzi solid edge v19


Autor tematu
sylwekhm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2020, 06:40

łączenie krawędzi solid edge v19

#1

Post napisał: sylwekhm » 10 lut 2020, 07:06

Witam rysuje amatorsko w programie solid edge v19 rysunki konwertuje na plik dxf. który trafia na 10 letnia plazme stigal cnc do wypalenia . Problem tkwi w rysunkach skanowanych lub ściąganych kształtach jak np. kwiatek .. Obrazek
każdy płatek kwiatka składa się często z kilku do kilkudziesięciu lini, niektóre nie są połączone inne się nakładają . przekłada się to na błędy na plazmie i maszyna w tych miejscach staje . mimo że program plazmy to konwertuje i twierdzi że jest ok .czy jest jakaś opcja aby te płatki stały się jedną linia bez przerw w lini i nakładań ..

Często jestem zmuszony albo jest po prostu łatwiej odrysowywać jakiś detal długopisem na kartkę następnie skaner do jpeg. konwersja na dxf. i z tego coś stwarzam ale po długopisie zostają czasem dwie linie ,nie są gładkie, często nie połączone .. czy na to też się coś znajdzie aby było łatwiej to obrobić ...




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: łączenie krawędzi solid edge v19

#2

Post napisał: zibi » 10 lut 2020, 10:09

Jeśli możesz wyciągnąć te linie do obiektu 3d extrude i zmniejszyć tolerancję tak aby powstawały bryły to znaczy, że obszary są zamknięte. Ukrywasz oryginalny rysunek i robisz własny z bryły, w którym masz wszystko poodciągane.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Zwieszony
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 17 cze 2015, 19:51
Lokalizacja: Wroc / Oława

Re: łączenie krawędzi solid edge v19

#3

Post napisał: Zwieszony » 10 lut 2020, 15:19

Masz jakiegoś CADa do otwierania tych plików dxf?
Funkcje: rozbij i _overkill by Ci mogły pomóc
Pracowałem kiedyś na ploterze i miałem podobne problemy o których napisałeś, wszystko załatwiałem/upraszczałem na poziomie CADa - przynajmniej mi tak było najłatwiej i najszybciej.


Autor tematu
sylwekhm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2020, 06:40

Re: łączenie krawędzi solid edge v19

#4

Post napisał: sylwekhm » 11 lut 2020, 23:42

Bryle wyciagne jak poprawie linie ale to bardzo czasochlonne bo niby prosty rysunek kwiatka a sklada sie z kilkuset lin . Jak juz to ogarne i wyciagne bryle ... nastepnie wyciagne rysunek z bryly.... dalej ona sklada sie z setek lin .... moze trzeba cos kliknac zeby zlaczylo te linie w jedno ... program od plazmy czesto nie moze zaladowac takiego rysunku bo go przerasta ilosc lin ... i wyzuca errora ....


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: łączenie krawędzi solid edge v19

#5

Post napisał: zibi » 12 lut 2020, 09:01

Daj tu rysunek tego kwiatka w takiej rozdzielczości na jakiej pracujesz.
Tym konwerterem ( https://convertio.co/pl/jpg-dxf/ ) robiłem plik dxf.
Załączniki
0086c48bef9f6d0b93d5365feede780b.dxf
(339.01 KiB) Pobrany 88 razy
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
sylwekhm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2020, 06:40

Re: łączenie krawędzi solid edge v19

#6

Post napisał: sylwekhm » 13 lut 2020, 11:45

No tak tylko że plik z kwiatkiem był oryginalnie dxf. z strony (https://3axis.co/dxf/rose/) po załadowaniu do solida składa się każdy płatek z kilkunastu krawędzi ... .. a conwerterem nie da się z dxf. na dxf. Natomiast z dxf. na jpeg i potem znów na jpeg . zostaje puste okno ....
przesyłam także element odrysowany długopisem na kartce i zeskanowany do jpeg. po konwersji do dxf zostaje tylko parę liń i kropek.
Scan0003.jpg


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: łączenie krawędzi solid edge v19

#7

Post napisał: zibi » 13 lut 2020, 12:54

Problemem może być to, że oryginalny plik utworzony jest ze splajnów a nie odcinków lini i kół. Maszyna przetwarza to na koła i linie i po imporcie ma tysiące odcinków łukowych i kołowych lub same liniowe.
http://wrzucplik.pl/pokaz/1945110---tomp.html
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”