Siemens NX10

Problem z menu ship design

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
gumball2233
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, 22:20

Siemens NX10

#1

Post napisał: gumball2233 » 23 lis 2017, 22:31

Witam

Temat już trochę nawiązuje do tego z czym mam problem. Nie znam NX-a, chcę się go nauczyć. Mam zainstalowanego NX10. Zajmuje się branżą okrętową, a konkretnie projektowanie okrętów. Z samouczków wynika że ten program ma to co mi się może przydać. Ale jest jedno. Wczytuję kształt kadłuba i chcę generować przekroję itp, elementy. Ale niestety nie mogę nic wygenerować ponieważ pokazuje mi że pewne moduły są związane z Teamcenter. I tak np. Ship Structure Basic Design, przy którym pokazuje się ten komunikat: To polecenie jest dostępne po podłączeniu NX do systemu Teamcenter. Co to jest?

Może jest wśród Was, kto zna tę część tego programu i umie mi jakoś pomóc z włączeniem tego?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

Re: Siemens NX10

#2

Post napisał: nxcam » 25 lis 2017, 16:20

Teamcenter (TC) to wielkim uproszczeniu system do zarządzania danymi (Siemensa).
NX integruje się z TC i być może w tym przypadku chce dostępu do jakiejś większej bazy danych (bibliotek) do tego modułu Ship Structure Basic Design.
Standardowo biblioteki np. normaliów, itp nie wymagają obecności TC. Może nie masz zainstalowanych bibliotek od tego modułu, bo instaluje się je osobno.


Autor tematu
gumball2233
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, 22:20

Re: Siemens NX10

#3

Post napisał: gumball2233 » 29 lis 2017, 10:48

Witam
Dziękuję za odpowiedź.
Jest w NX takie ustawienie, które jakby zmienia zarządzanie nie z poziomu TC ale dysku?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”