Zmiana part geometry

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
Greg89PL
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2016, 11:17
Lokalizacja: UK

Zmiana part geometry

#1

Post napisał: Greg89PL » 16 lis 2016, 12:47

Witam,

Czy jest możliwość zmiany (podmiany) części gotowej w uprzednio zaprogramowanej już geometrii ?

Rozjaśniam: Mamy część A_rev_01, z półfabrykatu B. Tworzymy sobie MCS'a, Workpiece'a, ścieżki itd. Po kilku dniach jednak klient dostarcza model (część A_rev_02) z lekko zmienioną geometrią modelu (np. wydłużenie rowka, zmiana fazy, zmiana średnicy otworu) przy zachowaniu poprzedniego półfabrykatu B.
Czy istnieje możliwość podmiany A_rev_01 na A_rev_02 z zachowaniem ścieżek ( na nowo samo generowanie oczywiście z jakimiś błędami) ale bez ponownego programowania od zera?

Pyt. 2 >> Jak zapisać złożenie w nowej lokalizacji ale wszystkich użytych w tym złożeniu części?



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 16 lis 2016, 14:00

Robisz obróbkę na pliku złożenia czy dopisujesz ścieżki do istniejącego już pliku geometrii?
W nx można zapisać zip asembly bryły użyte w złożeniu.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


bartx
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Pszczyna

#3

Post napisał: bartx » 17 lis 2016, 21:01

Dodajesz nowe Body do modelu i usuwasz stare. Zostają wszystkie operacje, natomiast musisz na nowo zaznaczyć wszystkie powierzchnie np. na podstawie backupu.

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#4

Post napisał: nxcam » 18 lis 2016, 16:28

- może przez Wave Geometry Linker:

Obrazek

Obrazek


Autor tematu
Greg89PL
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2016, 11:17
Lokalizacja: UK

#5

Post napisał: Greg89PL » 21 lis 2016, 12:45

zibi pisze:Robisz obróbkę na pliku złożenia czy dopisujesz ścieżki do istniejącego już pliku geometrii?
Obróbka na pliku złożenia (Part, blank i jakieś łapki trzymające detal).
zibi pisze:W nx można zapisać zip asembly bryły użyte w złożeniu.
Chodziło mi coś takiego: w Folderze A mamy plik złożenia i ileś tam partów tego złożenia. Wiem że dał się z poziomu złożenia zapisać wszystkie użyte w nim części w nowej lokalizacji.
bartx pisze:Dodajesz nowe Body do modelu i usuwasz stare. Zostają wszystkie operacje, natomiast musisz na nowo zaznaczyć wszystkie powierzchnie np. na podstawie backupu.
To był pierwszy pomysł na jaki wpadłem no ale wizja przeklikania n-astu operacji z różnymi ściankami mi się nie widzi.
nxcam pisze: może przez Wave Geometry Linker:
sprawdzę w wolnej chwili.


bartx
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Pszczyna

#6

Post napisał: bartx » 22 lis 2016, 21:38

Greg89PL pisze:
bartx pisze:Dodajesz nowe Body do modelu i usuwasz stare. Zostają wszystkie operacje, natomiast musisz na nowo zaznaczyć wszystkie powierzchnie np. na podstawie backupu.
To był pierwszy pomysł na jaki wpadłem no ale wizja przeklikania n-astu operacji z różnymi ściankami mi się nie widzi.
Jak pracowałem jeszcze w automotive przy podmianach designu podmienialiśmy całą powierzchnię stylistyczną, która składała się z setek powierzchni + dodatkowo trzeba było zadbać o ich kierunki. A później przeklikać i poprawić cały model, który miał np. 6 tysięcy operacji :) Trwało to czasem 2-3 dni, czasem tydzień lub dwa w zależności ile było zmian.

Można jeszcze skorzystać z Synchronous Modelling i wprowadzić zmiany na podstawie nowego modelu.


Autor tematu
Greg89PL
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2016, 11:17
Lokalizacja: UK

#7

Post napisał: Greg89PL » 08 gru 2016, 12:44

nxcam,
Czy jesteś w stanie nagrać mi filmik (np. na youtube) jak robić dobrze taką podmianę na złożeniu ?
Przyrząd, półfabrykat i model dodane do głównego pliku złożenia na którym to powstają ścieżki narzędzia. I jak w takiej sytuacji podmienić model dzięki wave geometry linked.
Ścieżki robione są też na bryłach uzyskanych z wave geometry linked a modele wygaszone.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”