Moduł CAM. Tworzenie szkiców z plików JPEG/TIFF

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
WMD
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2014, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Moduł CAM. Tworzenie szkiców z plików JPEG/TIFF

#1

Post napisał: WMD » 14 lip 2014, 22:22

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość tworzenia szkicu jak na załączonym filmiku:


Udało mi się do modułu CAM wstawić zdjęcie ( doczytałem że NX pozwala tylko na wstawianie plików TIFF) ale nie wiem co dalej. Mianowicie chodzi mi o to jak jest to pokazane na tym filmie aby można było sciągnąć ze zdjęcia sobie kontur jakiegoś obiektu i następnie zrobić z tego szkic, po czym chciałbym ten szkic wyciągnąć tylko na jakąś zadaną grubość.

pytanie nr.2
Czy tworząc sobie szkic "matkę" który ściągnę z TIFF istnieje możliwość kopiowania go na następne płaszczyzny, bądź party w złożeniu. Chodzi mi o to że tworzę sobie np płyte 100x200x5 w złożeniu składam sobie do kupy 20 takich płyt. Nad nimi tworzę szkic "matkę" po czym na każdą płytę rzutuję ten szkic, moduluje go tak jak mi odpowiada i wycinam konkretne kształty. Tak aby całość złożenia 20 płyt nabrała projektowany kształt?
Z góry dziękuję za pomoc z tym zagadnieniem:)



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 15 lip 2014, 12:41

Technik blueprintów na płaszczyznach układu trafiła do programów cad.
W help > command finder, wpisz słowo decal. Tam możesz sobie dodać materiał z własnym tif i wrzucasz ten materiał na płatek powierzchni utworzony wcześniej. Tak tworzysz 3 materiały z trzech rzutów na trzech płaszczyznach. Włączasz "studio" w szaderach tam gdzie krawędzie lub ścianki i materiał ma być widoczny na płaszczyznach.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”