Jak zmienić kąt ścieżki

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
guzi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2013, 17:29
Lokalizacja: podkarpacie

Jak zmienić kąt ścieżki

#1

Post napisał: guzi » 30 mar 2014, 14:44

Witam.
Zaczynam zabawę z NX i mam taki problem. Wygenerowałem sobie ścieżki i nie są one takie same tzn. nie mają tego samego kąta. Chciałbym aby obie ścieżki były takie same czyli prostopadłe do osi X. Jedną stronę robi ok (CONTOUR_AREA_1) a druga już jest inna. Jak to ugryźć, próbowałem zmienić kąt, ale nic się nie dzieje. Może inną operacją, która da ten sam efekt końcowy. Zaznaczam, że zależy mi na tym aby chropowatość była na części, nie na płaszczyźnie.
I jeszcze druga sprawa. Zrobiłem sobie Planar Profilem obrys detalu, ale nie chce by frez szedł na tylnej ściance i jak wskażę na tą ściankę (określ granice przycięcia) to przy generacji wyskakuje błąd: Część nie może być obrobiona na wszystkich poziomach. Jak szybko to ustawić na tej czy na innej ściance , której z danym momencie nie będę chciał obrabiać. I czy da się opuścić frez poniżej detalu np. 0.5mm. Może innymi operacjami.

Z góry dzięki za pomoc.
Dołączam plik.
Załączniki
noz.zip
Zrobiony w NX6
(174.37 KiB) Pobrany 183 razy



Tagi:


radeko
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 20 lut 2009, 20:17
Lokalizacja: -;)

#2

Post napisał: radeko » 30 mar 2014, 19:16

Twój model jest symetryczny , więc możesz użyć opcji transformacji ścieżki , która według Ciebie jest optymalnie wygenerowana. Pod prawym przyciskiem i po najechaniu na operację masz opcję Object - Transform ( nie wiem jak to się nazywa w polskiej wersji) i dokonujesz lustrzanego odbicia operacji względem dorysowanej linii lub przez 2 punkty. To tak najszybciej jak coś Ci się już udało, a model jest symetryczny.
W Planar Milling nie zamykaj po prostu konturu , przy wyborze masz opcję ( Close - Open boundaries) , a głębokość ustawiasz Specify Floor i tam masz opcję Offset XY - wpisz -0.5


Autor tematu
guzi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2013, 17:29
Lokalizacja: podkarpacie

#3

Post napisał: guzi » 30 mar 2014, 19:49

Wielkie dzięki. Dokładnie o to mi chodziło. Tylko jedno pytanko na temat odbicia. Jest tam taka opcja: Distance/Angel Division i parametr ustawiony na 1. Do czego on służy? Zaznaczam, że go nie zmieniałem, ale ciekawi mnie to co to jest skoro go tam dali.

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#4

Post napisał: Magneto86 » 30 mar 2014, 21:50

guzi pisze:Angel Division
Anielski Wydział? :twisted:
Obrazek


Autor tematu
guzi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2013, 17:29
Lokalizacja: podkarpacie

#5

Post napisał: guzi » 31 mar 2014, 20:36

A pewnie że widział. Wiem, że to podział odległości/kąta tylko jak on działa, wpisuje różne wartości i nic się nie dzieje. Może ta opcja nie ma znaczenie przy mojej ścieżce.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”