postprocesor 4 i 5-o osiowy

NX CAM/Unigraphics
Awatar użytkownika

Autor tematu
pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

postprocesor 4 i 5-o osiowy

#1

Post napisał: pasierbo » 07 paź 2013, 17:11

Witam,
W obróbce wieloosiowej dopiero raczkuje ale mam okazje pracowac w firmie ktora wlasnie zakupiła sporą maszynkę mazaka ze skrętnym wrzecionem i stołem obrotowym, do tego mamy jedno stanowisko z NX camem total mach. Problem jest jedynie w posprocesorze. Dostalismy ostatnio do testu postprocesor czteroosiowy który niby miał współpracować i niestety totalna porażka. Postprocesor wydaje polecenie skrecenia osi B ale maszyna i tak frezuje nie w tym miejscu co trzeba. Nie wspomnę o cyklach wiercenia które po skręceniu wrzeciona nie odbywaja sie w osi narzedzia tylko nadal góra dół. Korekcja G41 i G42 pewnie tez bedzie odsuwala narzedzie nadal w plaszczyźnie XY a nie prostopadle do osi wrzeciona. Wydaje mi się że postprocesor powinien dokonywac jakiejś translacji ukladu wspólrzednych. Czy tak? W manualu maszyny znalazłem to pod haslem G92.5 i G68. Dostalem jeden program w iso wygenerowany z mazatrola. Zawiera on te kody i jeszcze kilka nietypowych dla obrobki 3 osiowej. Czy da sie jakos za to zabrac przy pomocy post buldiera samemu? Od zawsze zdawalem sobie sprawe ze zrobienie piecioosiowego posta moze nie byc latwe ale ten ktory nam zalatwili nie rozni sie zbyt wiele od trzyosiowego fanuca ktory sam bym sobie zrobił. Najgorsze że nie działa jak trzeba.



Tagi:

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#2

Post napisał: nxcam » 08 paź 2013, 10:40

- jeśli chodzi o MAZAK (moje doświadczenia) to translacja/obrót układu jest oparta o kąty Eulera
- bodajże w NX 8.5 szablon Fanuc ma to juz zaszyte

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”