Definicja otworów pasowanych

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
marcinello3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 246
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:07
Lokalizacja: tarów

Definicja otworów pasowanych

#1

Post napisał: marcinello3 » 03 kwie 2011, 18:13

Panowie ponoć można w nx`ie definiowac tolerancje otworów na etapie ich tworzenia np fi 6H7 itp. Głównie chodzi o automat wstawiania tej tolerancji w draftingu. Wie ktos cos na ten temat? Jak zrobić otwór z zadaną tolerancją w modelingu żeby później automat zdefiniował go odpowiednio w draftingu o zadaną tolerancje?



Tagi:


radeko
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 20 lut 2009, 20:17
Lokalizacja: -;)

#2

Post napisał: radeko » 03 kwie 2011, 23:15

Nie wiem jak to zrobić w Draftingu żeby definiował odchyłki H7 zależnie od otworu, zresztą ciężko by mu było odróżnić tak szczerze ,czy to jest akurat odchyłka H7 wg stałego otworu czy h7 stałego wałka, a może zupełnie inne pasowanie "mieszane" dla danej grupy wymiarowej ...
Rozumiem że chcesz specjalnie modelować większe otwory i żeby system "wiedział" jaka to grupa tolerancji tak? Ryzykowne jak z tego robisz technologie NC

Napiszę Ci z własnego doświadczenia że kiedyś też zrobiłem otwór w Modelingu wg. tolerancji H7 tzn powiększony o odchyłkę górną i pociągnęło to za sobą żałosny skutek, bo operator dołożył jeszcze od siebie 0,02 na kompensacji i.... dziura jak w d...e :) za przeproszeniem...
Oczywiście moja wina bo operatorzy sami wiedzą najlepiej czy mają nowy frez, czy po szlifie, jaka sztywność narzędzia itd.
Planar profile z kompensacją po konturze ale bez dodawania od siebie myślę to optymalne rozwiązanie i bardzo praktyczne.

Swoją drogą wiele wysiłku w Draftingu nie kosztuje przy żądanym wymiarze Appended Text - After - H7 :) a jak bezpiecznie


Autor tematu
marcinello3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 246
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:07
Lokalizacja: tarów

#3

Post napisał: marcinello3 » 04 kwie 2011, 19:04

radeko dokładnie jest tak jak mówisz, ale głównie chodzi mi o to czy w jakiś sposób mozna przypisac cechę do otworu, bez zmiany jego średnicy? Niestety też przerabiałem podobny przypadek jak ty, a to w sumie traktuje bardziej jako ciekawostę :)

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”