Problem z definicją geometrii. dla tokarki wielozadaniowej.

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
typniepokorny86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 168
Rejestracja: 08 lut 2009, 17:04
Lokalizacja: Żołyń

Problem z definicją geometrii. dla tokarki wielozadaniowej.

#1

Post napisał: typniepokorny86 » 20 gru 2010, 14:53

Witam,
od jakiegoś czasu mam, nazwijmy to przyjemność, programowania tokarki z napędzanymi narzędziami w NX-ie. Z racji tego że nawet zwykłe tokarki programowałem ręcznie to pojawiły się problemy. Do tej pory frezarkę programowałem tak że głównym elementem był WORKPIECE, a do niego podpięte były kolejne MCS-y odpowiadające kolejnym zamocowaniom. I teraz moje pytanie, czy jest jakiś sposób aby geometria z frezowania przechodziła do toczenia i odwrotnie? A kolejne pytanie, to jak powinno wyglądać drzewo geometrii dla toczenia aby obrobiony PART przechodził do drugiego zamocowania.

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#2

Post napisał: Magneto86 » 20 gru 2010, 16:03

Witam

U mnie w przypadku frezotoczenia i obróbki w kilku zamocowaniach drzewo zawsze ma taką strukturę:

Obrazek


Ubytek materiału na pewno nie będzie działał, jeżeli półfabrykat jest w takiej sytuacji zdefiniowany w TURNING WORKPIECE. Musi być pokazany w WORKPIECE.

Sprawdziłem w NX7.5 i NX6.0 - działa


Autor tematu
typniepokorny86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 168
Rejestracja: 08 lut 2009, 17:04
Lokalizacja: Żołyń

#3

Post napisał: typniepokorny86 » 20 gru 2010, 16:26

Ok, a teraz powiedzmy że chcę toczyć w drugim zamocowaniu, czyli oś Z zwrócona w przeciwnym kierunku. Jak zdefiniować MCS_SPINDLE i TURNING WORKPIECE aby nie widział materiału stoczonego w pierwszym zamocowaniu? Można niby zdefioniować 2 MCS_SPINDLE i do niego podpiąć 2 TURNING WORPIECE i do tego ograniczyć żeby nie toczyło za daleko, ale nie zawsze taka opcja przejdzie.

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#4

Post napisał: Magneto86 » 20 gru 2010, 17:26

no więc jeżeli chodzi o 2 zamocowanie przy toczeniu:
- układy rzeczywiście trzeba ustawić tak jak mówisz: MCS SPINDLE i TURNING WORKPIECE. Wtedy struktura będzie wyglądała mniej więcej tak:

Obrazek

natomiast w nowym TURNING WORKPIECE jako przygotówkę wybiera się opcję 'obszar obróbki' widoczną na zdjęciu poniżej.

Obrazek

Jako pozycję odniesienia i docelową wybieram ten sam punkt i zaznaczam opcję 'odwróć kierunek'.
Podczas tworzenia operacji tokarskich do drugiego zamocowania trzeba jeszcze w ustawieniach operacji / belka orientacja narzędzia / zaznaczyć opcję 'odwróć narzędzie wokół oprawki' - dzięki temu na symulacji narzędzie będzie poprawnie wyświetlone.

Przy zastosowaniu takich ustawień podczas tworzenia operacji (i symulacji) drugiego zamocowania jako obszar przeznaczony do obróbki widać tylko materiał nie stoczony w pierwszym zamocowaniu.


marcinwz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2014, 17:31
Lokalizacja: RZE

#5

Post napisał: marcinwz » 28 lis 2014, 17:59

Witam. Mam problem jak wyżej i nie potrafię się z nim uporać. Przy operacjach tokarskich zdjętego wcześniej materiału nie widać, jednak przy operacjach frezarskich pokazany jest cały naddatek zdjęty w poprzednich operacjach. Załączam moje drzewko.

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”