postprocesor obrabiarki a NX Cam

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
demolka19
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 22 maja 2009, 12:20
Lokalizacja: lubelskie

postprocesor obrabiarki a NX Cam

#1

Post napisał: demolka19 » 14 maja 2010, 12:54

Firma w której pracuje dostała do obrabiarek system NX CAM, czy można bezpośrednio z kama wygenerować kod na maszynę bez pisania postprocesora?
Obrabiarka o której mowa to HAAS VF2
Czego mogę się spodziewać albo na co zwrócić uwagę???



Tagi:


kommodor
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 22 mar 2008, 09:11
Lokalizacja: koniec Polski ;)

#2

Post napisał: kommodor » 14 maja 2010, 14:39

Można - NX posiada kilka gotowych postprocesorów .


Obrabiarka o której mowa to HAAS VF2
Ok ale jakie w niej jest sterowanie ?

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#3

Post napisał: Magneto86 » 14 maja 2010, 18:03

założę się o flaszkę, że sterowanie HAAS - wersja frezarkowa :mrgreen:


Autor tematu
demolka19
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 22 maja 2009, 12:20
Lokalizacja: lubelskie

#4

Post napisał: demolka19 » 15 maja 2010, 16:04

Magneto86 pisze:założę się o flaszkę, że sterowanie HAAS - wersja frezarkowa :mrgreen:
To chyba wygrałeś flaszkę:)
A gdzie można sprawdzić jakie sterowanie jest na maszynie?

Wiem że obrabiarka przyjmuje standardowe pliki TXT. jeśli by wygenerować kod z cam-a i zapisać go jako txt lub nc. to jak to by mogło wyglądać przy puszczaniu???

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#5

Post napisał: Magneto86 » 15 maja 2010, 16:15

Można próbować generować kod na Fanuca i HAASa - to prawie to samo, jeżeli chodzi o sam kod NC
- błędy się mogą pojawić np. w nagłówku programu albo wymianie narzędzia, albo jeszcze przy wejściu i zejściu z toru skompensowanego (G41, G42)
te błędy można popoprawiać ręcznie, a korekcji promieniowej można na początek unikać - reszta powinna być ok
A gdzie można sprawdzić jakie sterowanie jest na maszynie?
HAAS produkuje maszyny razem ze swoim układem sterowania

[ Dodano: 2010-05-15, 16:18 ]
*powinno być ok jeżeli to jest frezarka 3-osiowa o standardowej kinematyce - jeżeli są jakieś dodatkowe bajerki, to lepiej posta zakupić od razu i nie kombinować

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#6

Post napisał: nxcam » 17 maja 2010, 11:19

do ksiazki o NX CAM (NX CAM 6.0.2) jest dolączony przykładowy postprocesor do HAAS na 3-osie:

1) Wgraj pliki po rozpakowaniu do katalogu:
X:\Program Files\UGS\NX 6.0\MACH\resource\postprocessor...


2) do pliku template_post.dat - znajduje się w tym samym katalogu - dopisz linię:
FREZ_3_OSIE_HAAS,${UGII_CAM_POST_DIR}haas.tcl,${UGII_CAM_POST_DIR}haas.def

Pamiętaj że jest to postprocesor TESTOWY!!! i wymaga SPRAWDZENIA, dostosowania do okreslonej maszyny, typu itd.
Załączniki
haas.zip
postprocesor testowy HAAS
(35.6 KiB) Pobrany 751 razy


lotnik11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 28 wrz 2009, 10:54
Lokalizacja: ze ściany wschodniej

#7

Post napisał: lotnik11 » 26 maja 2012, 17:58

mogę ci podesłać dobry i sprawdzony posprocesor do haasa


Grumpy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2012, 06:47
Lokalizacja: Memphis, TN

#8

Post napisał: Grumpy » 25 cze 2012, 07:55

Proszę nie nazywajcie HAASa obrabiarką. Przekonacie się wkrótce, że sztywność HAASa, powtarzalność i dokładność dalekie będą od waszych oczekiwań. No chyba, że obrabiacie drewno albo plastiki. Ale nawet wtedy będziecie chcieli mieć poatzrszlność i dokładność, której HAAS nie ma, nie miał i nigdy mieć nie będzie. To taka tania wersja domowej obrabiarki do hobby projektów. Szefowie firm podniecają się niską ceną i tym co mówi sprzedawca tzw. maszyny, ale później wszystko wychodzi w praniu. Stół obrotowy zaczyna mieć luzy. Nie powtarza położenia dokładnie, gubi pozycję osi Z, później również X i Y... czy mam mówić dalej?
No a postprocesor mogę Ci podesłać. Taki prawdziwy. Napisz na [email protected]
Michał


segama
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 2007, 03:15
Lokalizacja: Szczecin / Dewsbury

#9

Post napisał: segama » 01 sie 2012, 22:49

Grumpy pisze:Proszę nie nazywajcie HAASa obrabiarką. Przekonacie się wkrótce, że sztywność HAASa, powtarzalność i dokładność dalekie będą od waszych oczekiwań. No chyba, że obrabiacie drewno albo plastiki. Ale nawet wtedy będziecie chcieli mieć poatzrszlność i dokładność, której HAAS nie ma, nie miał i nigdy mieć nie będzie. To taka tania wersja domowej obrabiarki do hobby projektów. Szefowie firm podniecają się niską ceną i tym co mówi sprzedawca tzw. maszyny, ale później wszystko wychodzi w praniu. Stół obrotowy zaczyna mieć luzy. Nie powtarza położenia dokładnie, gubi pozycję osi Z, później również X i Y... czy mam mówić dalej?
No a postprocesor mogę Ci podesłać. Taki prawdziwy. Napisz na [email protected]

Wiecie co ja wam powiem "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy"
Ja pracuje na haasie 5 osi VF3 i tne wszystko co idzie, ostanio robilem czesci dla McLaren i Redbull w titanium alloy xxx xxx i to takie ze cykl to 2 godziny szlo xx

pracowalem na szynach DMG, Morri Seiki, MIyano i wiele innych ...

to fakt, praca nie jest najlatwiejrza a maszyna jest wrazliwa na "dotkniecia" glebsze ciecia itd, ale zato sterownik to bajka jest naprawde przyjazny, jest bardzo dobry dostep do wszystkich parametrow . Jak by wrzucic maszyny do "komputer swiat" to cena jakosc wrzucilbym zloty medal xxx
np porownaj z HURCO xxx................podobna cena a maszyna...


Dzisiaj bardzo duzo mozna skorygowac na cad camie i w parametrach jak sie wie co korygowac xxxx


Przeslij maila to ci wysle profesjonalny post na 3 osie do haasa [email protected]


Grumpy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2012, 06:47
Lokalizacja: Memphis, TN

#10

Post napisał: Grumpy » 02 sie 2012, 02:39

Pewnie. Można wyrzynać części scyzorykiem albo dłutkiem i młotkiem. Też pracowałem z HAASemVF3 i zdarzało się, że któryś z nich tracił pozycję na jednej, dwóch, albo i nawet trzech osiach liniowych. No i niech ci się nie odbije przy maszynie, bo zaraz wymiary odjadą. Poza tym te ruchy obrotowe... trzeba czekać i czekać, a potem się okazuje że stół ma backlash. Nie lubię maszyn, które zbudowano dla hobbystów. Wolę te profesjonalne z Heidenhainem. Kontroler HAASA jest rzeczywiście przyjazny, ale to JEDYNA zaleta tej maszyny.
No a profesjonalny post to sobie sam napisałem do pięcioosiówki. Nie potrzebuję trójeczki. Chcesz, to ci prześlę. [email protected]
Michał

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”