LazyCAM Plazma


Autor tematu
Rozbitek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2009, 19:30
Lokalizacja: Żary

LazyCAM Plazma

#1

Post napisał: Rozbitek » 02 kwie 2010, 14:35

Witam,
Znajomy poprosił mnie o pomoc w wygenerowaniu gkodu z Lazycama do macha3. Jest to wstępne uruchomienie więc zacząłem od najprostszego zewnętrzny kwadrat 100x100 i wewnątrz koło fi50. Jednak za każdym razem Lazycam generuje gkod dokładnie po linii.
moje pytanie w związku z tym, co trzeba zmienić żeby po wygenerowaniu kodu z lazycama automatycznie przyjął korekcje G41, G42 lub po wygenerowaniu kodu pomnieszył kontur wewnętrzny i powiększył zewnętrzny?!
Dodam jeszcze, że mając narysowany detal (dxf) offsetuje go i ukrywam oryginał wysyłając tylko offsetowane kontury, jednak chyba nie tędy droga

Z góry serdecznie za każdą pomoc dziękuję.

Temat można zamknąć, doszedłem do tego tzn.
1) wczytujemy dxf-a
2) w zakładce offsets tworzymy nowe narzędzie (tool)
3) po stworzeniu narzędzia wybieramy nasz kształt na rysunku i wybieramy, czy ma być wycięty po wewnętrznej stronie konturu, czy zewnętrznej, a następnie klikamy "Create offsets", ale tylko Ci, którzy posiadają wersję pro. Tworzymy nowy zoffsetowany kontur
4) analogicznie wykonujemy z kolejnym konturem
5) Po stworzeniu konturu klikamy oryginalny kontur (nie offsetowany) prawym przyciskiem mysz, aż pojawi nam się menu rozwijalne wtedy klikamy "Delete selected items" i kasujemy oryginalny kontur
6) ostatnią czynnością jest kliknięcie przycisku "post code" i w ten sposób mamy gotowy program do palenia

pozdrawiam
4) po



Tagi:

Wróć do „LazyCam”