Głowica do zawijania krawędzi tuby

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

Głowica do zawijania krawędzi tuby

#1

Post napisał: bubels » 24 cze 2018, 21:51

Witam,

Trochę się na kombinowałem w ostatnim czasie z głowicą do zawijania krawędzi tuby kartonowej. Efekty są ale mogły być idealne.

Oglądając jak to robią inni zwróciłem uwagę na kilka szczegółów które nie dają mi spokoju. Nie chciał bym wymyślać na siłę koła na nowo więc prosił bym o wsparcie bardziej doświadczonych kolegów.

Z filmu



Wynika że głowica jest bardziej skomplikowana niż tylko rowek z promieniem o odpowiednim prowadzeniu.

Na stop klatce widać:

Obrazek

Żółtym kolorem zaznaczone "wałki" zblokowane od góry by się nie obracały śrubami zaznaczonymi na czerwono.
Wydedukowałem tak ponieważ śruby oznaczone na czerwono nie są wkręcone do końca więc pracują jako dociskowe.

Zakładam że żółtym kolorem są to wałki wytaliowane na jakiś promień. Taki wałek łatwiej jest obrobić pod kątem powierzchni i twardości. Podejrzewam że powierzchnia kontaktu z materiałem jest też znacznie mniejsza co ogranicza ilość wytwarzanego ciepła.


Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....


gold
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2017, 20:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Głowica do zawijania krawędzi tuby

#2

Post napisał: gold » 26 cze 2018, 20:34

Obrazek Zdjęcie przedstawia taką właśnie głowicę.Pracowała w maszynie do produkcji tub do bilonu.


Autor tematu
bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

Re: Głowica do zawijania krawędzi tuby

#3

Post napisał: bubels » 27 cze 2018, 10:14

O królu złoty.....
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”