Płytki tokarskie do testów

szukam chętnego

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
wampum
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2007, 14:46
Lokalizacja: Kalisz

Płytki tokarskie do testów

#1

Post napisał: wampum » 14 lip 2018, 15:18

Hej.
Chciałbym udostępnić do testów dwa gatunki płytek tokarskich.
Poszukuję osoby lub osób, których nie znam aby wyniki były jak najbardziej obiektywne.
Wyślę płytki osobie (osobom) które mają serie obróbcze lub jakąś stałą powtarzalną produkcję. Musisz też ewentualnie użyć płytek w różnych zastosowaniach czyli. jak nie pójdzie dobrze z stali St3S to spróbujesz w jakiejś stopówce lub nierdzewce, krótko mówiąc trzeba te płytki przeorać jak się da.
Potrzebuję informacji zwrotniej, która będzie zawierać parametry skrawania, dane obróbcze (maszyna, materiał, sztywność i rodzaj obrabinego detalu itd...) oraz ewentulanie porównawczy wynik do aktualnej konkurenji (jak nie chcesz nie musisz podawać nazwy).

Wszystko to po to, żeby określić jakość nowego producenta, którego raczej nie ma u Nas. Mam już jakieś wyniki, bardzo obiecujące ale też w kilku przypadkach niejednoznaczne.

Płytki które mogę podesłać:
WNMA080408 - płaska twarda płytka do toczenia żeliwa szarego.
TMNG160408 - płytka ciągliwa do obróbki stali. Dedykowana do obróbki przerywanej i ciężkiej. Tutaj mam wyniki niejednoznaczne, w stali miękiej typu St3S nie połamała wióra, w stali gatunkowej już było lepiej, a o dziwo najlepiej poradziłą saobie w nierdzewce (bardzo dobrze) - mimo że nie jest przewidziana to tego materiału - toczyła pręty sześciokątne (do tego jest przewidziana).

Chętnych zapraszam na PW, w odpowiedzi podaj co chcesz (seria, jaka obróbka) przetestować, wszystkie koszty związane z płytką i wysyłką pokrywam ja. Oczywiście nie odpowiadam za jakieś wypadki maszynowo-losowe, to Ty ustawiasz i stoisz przy maszynie.



Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”