Regeneracja narzędzi skrawających , skręcanych

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
igipoland
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2016, 09:41
Lokalizacja: Lublin

Regeneracja narzędzi skrawających , skręcanych

#1

Post napisał: igipoland » 23 maja 2016, 10:52

Pracuję w firmie produkującej narzędzia do obróbki skrawaniem. Jestem młodym technologiem programista. Dostałem zadanie regeneracji głowicy frezarskiej na frezarce 5cio osiowej ze ster Heidenhain. Dysponuje maszynami pomiarowymi marki Zoller i Aberlink. Chciałbym sie spytac o technologie takiej regeneracji. Najbardziej zależy mi na etapie pomiaru- które wymiary sa istotne i jak sie do tego zabrac. Jest to moj pierwszy post tutaj wiec nie smiejcie sie.Obrazek
Załączniki
5180837_20160523_103952.jpg
5180837_20160523_103952.jpg



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 23 maja 2016, 11:07

Takie narzędzia są z reguły modelowane w cad i obrabiane w cam. Jeśli dysponujesz modelem nominalnym, to na jego podstawie można robić pomiary. Jeli modelu nie posiadasz trzeba zdjąć wszystkie aby model powstał. Bez cama też by dało radę choć to dłuższa droga dla operatora z guzika robić programy.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


techno
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2016, 08:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#3

Post napisał: techno » 11 lip 2016, 08:38

Co do regeneracji narzędzi ;
Trzeba trafić po pierwsze dobrą firmę wysyłałem do regeneracji ostatnio kilka głowic i powiem szczerze nie jestem zadowolony z efektu końcowego głowica nadaję się ale do obróbki zgrubnej poza tym dwie musiałem odesłać bo płytka nie pasowała a przy próbie wkręcenia śrubka pękła ....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”