Nóż tokarski do nacięć na szybkozłączce

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających
Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#11

Post napisał: WZÓR » 17 sty 2016, 10:45

viper pisze:HSSami nie uzyskasz powierzchni. ....
Nie rozśmieszaj mnie . :grin:

Mariusz.


Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Tagi:

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#12

Post napisał: viper » 17 sty 2016, 10:56

Ty mnie też nie rozśmieszaj :) na chwile to uzyskasz powierzchnie byle jaką, porobisz trochę detali nóż się utrze minimalnie i będą już skazy na materiale.

Zresztą setki tysięcy detali bardzo podobnych podobnym systemem robiłem HSSami kiedyś to wiem.

Ja tam nikogo nie chcę na siłę przekonywać, wiesz lepiej to rób po swojemu i jak idzie dobrze to super.

Wiesz no nie musimy się od razu obrzucać błotem WZÓR

[ Dodano: 2016-01-17, 11:01 ]
Zresztą weź sobie płytkę dobrej firmy włącz Vc250-350 i przejedz po wałku jaka wyjdzie powierzchnia

Zrób to samo HSSem Vc 40 i przejedz po wałku


Po pierwszym będzie prawie Szlif jak po szlifowaniu, po drugim matowa powierzchnia

TAK CZY NIE ??


Kurde zaraz ludzie jeżdżą po sobie na tym forum jak ktoś powie odmienne zdanie.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#13

Post napisał: WZÓR » 17 sty 2016, 11:26

viper pisze:Ty mnie też nie rozśmieszaj :) na chwile to uzyskasz powierzchnie byle jaką, porobisz trochę detali nóż się utrze minimalnie i będą już skazy na materiale.
...
Na jednym jak i na drugim nożu może utworzyć się nagar .... , ale jest na to rozwiązanie.
...
Zresztą weź sobie płytkę dobrej firmy włącz Vc250-350 i przejedz po wałku jaka wyjdzie powierzchnia

Zrób to samo HSSem Vc 40 i przejedz po wałku


Po pierwszym będzie prawie Szlif jak po szlifowaniu, po drugim matowa powierzchnia

TAK CZY NIE ??
Ale my tu rozmawiamy o toczeniu specyficznych krawędzi , a nie o przetaczaniu wałka.
...
Kurde zaraz ludzie jeżdżą po sobie na tym forum jak ktoś powie odmienne zdanie.
Kurde .... , nie zauważyłem tego , że na Ciebie naskakuję. :neutral:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#14

Post napisał: viper » 17 sty 2016, 12:03

Mam u siebie takie tzw. choinki toczone obiema metodami czyli - nóż profilowy szeroki HSS VS płytka R=0,2 . Różnica jest astronomiczna.

Wiem że ilość 1000szt to jest nic ( jedna dniówka roboty) ale kupując paczkę płytek i oprawkę czyli to co podpowiedziałem wyda się pewnie koło 600-700zł ale płytki zostaną a robota będzie wykonana na wysokim poziomie.

Te krawędzie moim skromnym zdaniem nie są specyficzne, można je spokojnie toczyć nowoczesnymi rozwiązaniami (narzędzia składane, płytki). Takie detale robi się w milionach.


Mariusz, szanujmy się nawzajem tutaj na forum:) a kolega WITBIKE niech sobie wybierze rozwiązanie które najlepiej mu odpowiada tak aby był zadowolony.

Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

#15

Post napisał: witbike » 17 sty 2016, 17:34

Tak jak napisałem, wolałbym narzędzie składane. Nie mam szlifierek i z ewentualnym przrostrzeniem stalek musiałbym kogoś prosić i płacić. Narzędzie będzie pracowało w aluminium. Kolego Viper czy przy promieniu 0,2mm przy schodkach takich jak na załączonym obrazku (szczególe rysunku) nie bedą za mało widoczne te wcięcia? Myślałem o tym, żeby jednak spróbować zrobić to na ostro - ale to kwestia dogadania z klientem.
Załączniki
Choinka.jpg


zdzicho
Posty w temacie: 2

#16

Post napisał: zdzicho » 17 sty 2016, 20:33

To zamów jedna płytkę specjalna np w Pafanie i opędzisz nią cała produkcję,chyba ,ze zaliczysz dzwona

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#17

Post napisał: viper » 18 sty 2016, 00:24

Profil tej choinki jest rzeczywiści bardzo mały bo zaledwie 0,35mm. Myślałem że, trochę więcej tego wcięcia.

Sam musisz podjąć decyzję w takim wypadku i ewentualnie zaryzykować z płytka r=0,2

Ja bym jednak zakupił takie płytki bo 0,2 to jest naprawdę prawie ostra płytka jak się na nią patrzy. Mniejszego nic już nie dostaniesz

Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

#18

Post napisał: witbike » 19 sty 2016, 10:03

Teraz kolejne pytanie, jaki nóż mi tam wjedzie. Może to być zrobione z promieniem 0,2mm tylko jest tam mała przestrzeń i nie wiem jak tam wjechać. Detal będzie robiony na 2 założenia i choinkę trzeba by było toczyć od kołnierza. Mało tam tej przestrzeni.
Załączniki
Złączka.jpg

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#19

Post napisał: WZÓR » 19 sty 2016, 17:26

Choinkę toczyłbym nożem SVJCR
http://www.jd-tools.pl/Witryna/Katalog_ ... drehen.pdf
, a odcinek cylindryczny na 6 mm (jaki wyliczyłem z rysunku) przecinakiem.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

#20

Post napisał: witbike » 19 sty 2016, 19:37

Tylko czy on mi się zmieści tam od tej walcowej części tocząc w stronę końca choinki. Mam uchwyty na 25x25 może coś z mniejszym chwytem po prostu. Macie jakieś sprawdzone narzędzie do rowków czołowych? Wcześniej ich nie robiłem i nie mam żadnego narzędzia. Musi być dosyć małe bo mam tylko 6mm luzu.
Gwinty będzie szybciej toczyć niż robić gwintownikiem. Mam różne gwinty M20 M25 i M16 wszystkie o skoku 1,5, więc wychodziłaby tylko jeden rodzaj płytki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”