Nóż tokarski do nacięć na szybkozłączce

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających
Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#21

Post napisał: Zienek » 20 sty 2016, 00:12

A płytką do gwintów nie da rady?
Powinna mieć stosunkowo mały promyczek, jedyne co zostaje to umiejętnie nożem pod takim dziwnym kątem podjechać.




Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#22

Post napisał: WZÓR » 20 sty 2016, 17:10

witbike pisze:Tylko czy on mi się zmieści tam od tej walcowej części tocząc w stronę końca choinki. Mam uchwyty na 25x25 może coś z mniejszym chwytem po prostu. Macie jakieś sprawdzone narzędzie do rowków czołowych? Wcześniej ich nie robiłem i nie mam żadnego narzędzia. Musi być dosyć małe bo mam tylko 6mm luzu.
Gwinty będzie szybciej toczyć niż robić gwintownikiem. Mam różne gwinty M20 M25 i M16 wszystkie o skoku 1,5, więc wychodziłaby tylko jeden rodzaj płytki
Jak masz wątpliwości do noża V , to weź z tego samego katalogu przecinak na płytki LGTN , które posiadają kąt ,,k" - patrz : Katalog tabela.
... w końcu to tylko ,, choinka" na przewód więc wymiarów do 0.1 mm raczej nikt Ci nie będzie mierzył.
... dogadaj temat z klientem.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

#23

Post napisał: witbike » 20 sty 2016, 21:23

Wysłałem zapytanie do firmy z katalogu. Używasz tych narzędzi? Jak wyglada jakośc i cena?


Analizowałem jeszcze raz ten rysunek i w sumie nawet lepiej będzie zrobić ten detal z jednego założenia. I po odcięciu jedynie sfazować wejście. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#24

Post napisał: WZÓR » 20 sty 2016, 21:33

witbike pisze:Wysłałem zapytanie do firmy z katalogu. Używasz tych narzędzi? Jak wyglada jakośc i cena?
...
Nie narzekam.
Analizowałem jeszcze raz ten rysunek i w sumie nawet lepiej będzie zrobić ten detal z jednego założenia. I po odcięciu jedynie sfazować wejście. Co o tym myślicie?
Jak najbardziej tak.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”