Obliczania prędkości cnc

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#11

Post napisał: bartuss1 » 08 maja 2007, 09:39

andrzej pisze:producent narzędzi podaje tylko Vc a wrór na obliczenie S i F jest w każdym katalogu z narzędziami
w katalogach poza Vc jest tzw diagram łamania wióra - zaleznośc głebokości skrawania od posuwu dla danego gatunku węglika i rodzaju płytki/noża/freza a takze rodzaju materiału
producenci stosują zwykle oznaczenia albo pod rodzaj materiału np P M K N S H albo pod rodzaj obróbki - zgrubna, średniodokładna i dokładna ... a całość uwzgledniamy przy projektowaniu procesu technologicznego, chyba że proces dotyczy jednej sztuki, to takze nalezy sobie załozyc ile max zabiegów można wykonać przy jednej operacji i jakim narzedziem ... sztywnośc maszyn zas dopasowac do rodzaju obróbki, jesli ma luzy ze szkoda gadac to raczej bedzie to obróbka zgrubna na logike

nie wiem o co chodzi z tym starszym parkiem maszynowym i sztywnoscią, starszy park kojarzy mi sie z żeliwem i konwencjonalnymi kolubrynami 2 - 5 tonowymi.


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:


Kołchoz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 143
Rejestracja: 19 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#12

Post napisał: Kołchoz » 08 maja 2007, 21:04

bartuss1 pisze:nie wiem o co chodzi z tym starszym parkiem maszynowym i sztywnoscią, starszy park kojarzy mi sie z żeliwem i konwencjonalnymi kolubrynami 2 - 5 tonowymi.
Które są wyj***** do granic możliwośći i mniej sztywne od średnio zużytej frezarki narzedziowej z lat 70. :mrgreen:


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1546
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#13

Post napisał: upadły_mnich » 08 maja 2007, 23:20

starszy..w znaczeniu zużyty i z luzami
tego typu określenie stosuje się często w literaturze (i praktyce) do wielu metod "trudniejszej technologicznie" obróbki
starszy...natomiast wcale nie znaczy "złom"

mając 2 maszyny dokładnie tego samego typu jedna starsza druga młodsza. może się zdarzyć, że "kłopotliwy technologicznie" detal da się wykonać na tej młodszej maszynie a na starszej to można sobie o wykonaniu pomażyć
życzę pomażenia...tj pozdrowienia :smile:


wachu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2008, 13:43
Lokalizacja: Śląskie

Coroguide

#14

Post napisał: wachu » 19 mar 2009, 10:15

Aśka pisze:Dobrać odpowiednie parametry do narzędzia to nie tylko obliczenie ze wzoru prędkości czy posuwu: to również: materiał który obrabiamy, materiał z jakiego wykonane jest narzędzie, maszyna ( chodzi o jej możliwości ).
CoroGuide właśnie to uwzględnia (materiał, moc, moment).

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”