Czy w artcam idzie obrobić cos takigo

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
so3
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:53
Lokalizacja: Stare Sioło

Czy w artcam idzie obrobić cos takigo

#1

Post napisał: so3 » 12 wrz 2017, 07:59

Witam kolegów tak jaj w temacie czy da się obrabiać cos takiego jak w załączniku,dodam że jest to zaprojektowane w desing sparku i do artcama niestety wyskakuje cos takiego jak połącz wektory lub zgrupuj wektory o co tu chodzi i czy w artcam można zaprojektować takie lub podobne bryły jak maćie jakies ciekawe linki lub był temat na forum to pokierujcie będę wdzięczny

[ Dodano: 2017-09-12, 08:01 ]
tu jeszcze jedna fotka
Załączniki
artcam 2.png
artcam.png


Kiedyś cos mądrego powiedziałem,ale to było w przedszkolu

Tagi:


micro
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 471
Rejestracja: 20 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: micro » 12 wrz 2017, 21:41

Z tego co widać to wykonanie tego w ArtCamie nie powinno być dużym problemem.
Jeśli chodzi o wektory, to prawdopodobnie masz je nie połączone lub mogą być zdublowane.
Aby program mógł wykonać obliczenia, wektory
(łuki, krzywe) muszą być zamknięte.


Autor tematu
so3
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:53
Lokalizacja: Stare Sioło

projekt w artcam

#3

Post napisał: so3 » 13 wrz 2017, 18:30

micro pisze:Z tego co widać to wykonanie tego w ArtCamie nie powinno być dużym problemem.
Jeśli chodzi o wektory, to prawdopodobnie masz je nie połączone lub mogą być zdublowane.
Aby program mógł wykonać obliczenia, wektory
(łuki, krzywe) muszą być zamknięte.
kolego poczytaj dokładnie posta,pytam czy się da i jak a nie że ty wiesz jak ale nie powiesz,to że wektory nie połączone czy też zgrupowane to ja wiem i co dalej,spróbuj to obrobić a następnie się pysznij że wiesz a nie powiesz
Kiedyś cos mądrego powiedziałem,ale to było w przedszkolu


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: lajosz » 13 wrz 2017, 21:54

so3 pisze:..... a następnie się pysznij że wiesz a nie powiesz
"Miły" kolego.
- Po pierwsze, radzę wstawiać zdjęcia rozsądnej jakości, bo nikt nie będzie się domyślał co na nich jest.

- Po drugie, odpowiem w podobnym tonie co Ty, czyli ... te wektory da się bez problemu obrobić, nawet jeśli są zgrupowane, rozgrupowane, przecinające się itd. itp.
Wystarczy wybrać obróbkę środkiem wektora.
Oczywiście wiem, że nie o to Ci chodziło i jeśli wybierzesz tego typu obróbkę, to wyjdzie kompletna głupota, ale .... pytałeś czy się da i jak, więc masz odpowiedź która w dodatku jest prawidłowa.

- Po trzecie, nie napisałeś jaki plik (format/rozszerzenia) próbujesz importować do Artcama i w jaki sposób próbujesz to robić.

Wyraźnie widać, że te wektory (przynajmniej to co "widać" ) to wektory powstałe z obrysu bryły 3D.
Jeśli tak ma być, bo tak chciałeś, to powyżej masz odpowiedź co z nimi można sobie zrobić.

Jeśli jednak chcesz zaimportować bryłę/model 3D, a następnie to frezować jako relief, to warto poprawnie sformułować pytanie, że o kulturze wypowiedzi nie wspomnę.


Autor tematu
so3
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:53
Lokalizacja: Stare Sioło

artcam

#5

Post napisał: so3 » 15 wrz 2017, 08:22

Dzięki lajosz za odpowiedz,szczerze liczyłem na twoją odpowiedz,i wiesz jak ktoś cos tu pisze to po to by się cos dowiedzieć bo sam nie wie lub nie umie i pisze,a fotki to do 50kb wchodzą,wiem że dużo tutaj piszesz na temat artcama,daj pare zródełek do poczytania
Kiedyś cos mądrego powiedziałem,ale to było w przedszkolu


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: artcam

#6

Post napisał: lajosz » 15 wrz 2017, 09:25

so3 pisze:wiesz jak ktoś cos tu pisze to po to by się cos dowiedzieć bo sam nie wie lub nie umie i pisze
To prawda, ale jeśli ten ktoś chce pomocy, to dobrze by było żeby napisał czego chce, bo (sorry, że się powtórzę) nikt tu nie będzie zgadywał co "poeta miał na myśli".
so3 pisze:a fotki to do 50kb wchodzą
Po pierwsze, sam umieściłeś obrazki w tym temacie mające powyżej 50kb, więc .... ?
Po drugie, zawsze możesz posłużyć się zewnętrznym odnośnikiem i po problemie.
so3 pisze:daj pare zródełek do poczytania
Kolego, przepraszam, że to napisze, ale chyba prezentujesz typowo roszczeniową postawę, czyli dajcie mi, bo ja chcę i w dodatku jesteś obrażony na wszystkich, że czytając Twoje (tak to odbieram) roszczeniowe posty, nie pieją z zachwytu nad możliwością pomocy dla Ciebie.

Gdybyś zadał sobie trud i przeszukał ten dział (czyli Artcam), to znalazłbyś wszystko co chcesz.


Autor tematu
so3
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:53
Lokalizacja: Stare Sioło

artcam

#7

Post napisał: so3 » 18 wrz 2017, 21:50

Dzięki kolego lajosz za odpowiedz, w twoim stylu,niestety troszkę mnie zamyśliła twoja wypowiedz że mam jakieś roszczenia,to wiesz moje roszczenia są jak twoje posty,ty uważasz wszystkich za głupków i idiotów i imbecyli i po co oni tu są po co piszą jak to możliwe że tego nie wiedzą,jak ja wiem.
Bardzo cię proszę nie gniewaj się i nie denerwuj,każdemu na bezrobociu jest zle (7%)
I jeszcze jedno,z ciebie taka elita tego forum jak elita polityczna w POlce
Pozdrawiam śerdecznie
Kiedyś cos mądrego powiedziałem,ale to było w przedszkolu


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: artcam

#8

Post napisał: lajosz » 18 wrz 2017, 22:42

so3 pisze:Bardzo cię proszę nie gniewaj się i nie denerwuj ....
Ależ ja się nie denerwuję :)
Tym bardziej, że Twój podpis zdaje się wyjaśniać wszystko.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”