Artcam Autodesk >> UWAGA << nie jest aż tak źle

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro
Awatar użytkownika

Autor tematu
artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Artcam Autodesk >> UWAGA << nie jest aż tak źle

#1

Post napisał: artmachining » 15 lis 2016, 23:20

Jako że ostatnio sporo padło tutaj różnych opinii na temat Autodeskowego ArtCAMa postanowiłem napisać ten post aby rozjaśnić tudzież wyjaśnić funkcjonowanie softu pod flagą Autodesk.

1. Oficjalnie nie ma już ArtCAMa w wersjach Express, Insignia, Pro ani Jewelsmith - nieoficjalnie można jeszcze zakupić ostatnie pozostałości ArtCAMów Express 2015 R2 na kluczu USB wśród resellerów - wystarczy poszukać na necie.

2. Co do stabilności działania softu - to fakt że wersja która pojawiła się w sierpniu nie była najstabilniejsza - wprowadzono sporo zmian a w tym też zupełna zmiana systemu licencjonowania - co ma swoje dobre strony o których później. Faktem jest też to że service packi pojawiają się częściej i duża część zgłoszeń co do stabilności i bugów już została zaadresowana w nich (jest listopad a mamy już 2 service pack i 3 w drodze)

3. Nowe funkcjonalności (oprócz interfejsu który był już tutaj wymieniony ;) wersji 2017 obejmują: wprowadzenie działających 'na żywo' (na żywo czyli bez obliczania kształtu żeby zaobaczyć podgląd) narzędzi Zanikanie 3D, zanikanie reliefu, tworzenie pochylonej płaszczyzny, wygładzanie reliefu, możliwość włączenia lustra w osiach X i Y podczas rzeźbienia, 'lazy brush' czyli znów w rzeźbieniu narzędzie podąża kilka mm za kursorem na wirtualnej 'gumce' co daje bardziej naturalny wygląd rzeźbienia, nowe opcje przyciągania podczas tworzenia kształtów i jeszcze parę drobnych modyfikacji.

4. Nowy ArtCAM dostępny jest w 3 wersjach:
- Free version of ArtCAM - darmowa wersja - działa jak okrojony ArtCAM Express czyli ma wszystkie opcje projektowania wektorowego i podstawowe narzędzia bitmap, do tego opcję tworzenia trajektoriii profilowania

- ArtCAM Standard - jest to jak nazwa wskazuje standardowa wersja ArtCAMa i jest odpowiednikiem dawnej wersji ArtCAM Insignia lub z konkurencji Vectric Aspire. Posiada możliwości tworzenia wektorów, reliefów, rzeźbienia 3D, teksturowania oraz wszystkie trajektorie 2D oraz podstawowe trajekotrie 3D.
ArtCAM standard dostępny jest na zasadzie subskrypcji i kosztuje 360 Euro rocznie. W porównaniu z dawną ceną Insignii (2000 Euro) Lub Aspire (1800 Euro) wydaje mi się to cena rozsądna.
Łatwo przeliczyć że w cenie stałej licencji mamy 5 lat użytkowania softu, tyle że nie płacimy za upgrady, bo w systemie tym zawsze działamy na najnowszej wersji...

- ArtCAM Premium - odpowiednik dawnego Pro i Jewelsmitha razem dostępny nadal jako licencja stała lub w formie subskrypcji. Ceny podobne do dawnych cen Pro.

Co do licencji - nie ma już kluczy USB, jest system licencjonowania Autodesk który pozwala zarządzać licencjami online jak i pobierac licencje offline, wszystko odbywa się programowo więc plus jest taki że nie zgubimy ani nie zawieruszymy klucza. Dodakowo jeeli mamy dostęp do internetu automatycznie otrzymujemy powiadomienia o dostępnych service packach i możemy sami zgłaszać błędy programu jak również uczestniczyć w dobrowolnym automatycznym badaniu sposobu działania produktu co pozwala uspraniać go w przyszłości - więc powinno być lepiej ze stabilnością softu w przyszłości.

No i najważniejsze - dostępna jest wersja testowa - 30 dniowa a więc samemu można się przekonać, czy program nam odpowiada czy nie.

Ależ się rozpisałem... :) Dobrej nocy i jak najmniej połamanych frezów Wam życzę.



Tagi:


Oglielka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2017, 11:47
Lokalizacja: Poznań

ArtCAM PRO 2015

#2

Post napisał: Oglielka » 22 lut 2017, 12:05

Witam wszystkich,
Interesuje mnie zakup wcześniejszej wersji programu ArtCAM (wersja PRO z 2015).
Obecnie to co oferuje Autodesk jest kompletną porażką co do ilości błędów i modyfikacji niektórych funkcji. Niestety z ramienia Autodesku nie możliwości zakupu wcześniejszych wersji, jest jednak możliwość zakupienia jej na rynku wtórnym i przeniesienia licencji na nowego właściciela.
Mówiąc krótko chętnie odkupie ten program, osoby zainteresowane proszę o kontakt.

pozdrawiam

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 22 lut 2017, 15:29

to expressa mozna jeszcze z czegoś okroić? pewnie z obróbki reliefów, jaja jakieś.
mi 12 ka wystarczy do szczęscia z kluczykiem.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

Re: Artcam Autodesk >> UWAGA << nie jest aż tak źle

#4

Post napisał: 251mz » 19 lis 2018, 12:00

Dobra panowie.

Jak to w końcu jest z tym Artcamem.
Teraz widze że w ogóle nie można chyba go zakupic bo autodesk sie wycofuje i nie bedzie wspierał.
Jak chciałbym pobrać wersję free lub standart to przekierowuje mnie na stronę gdzie jest info " no longer avaiable"


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Artcam Autodesk >> UWAGA << nie jest aż tak źle

#5

Post napisał: lajosz » 19 lis 2018, 18:45

251mz pisze:
19 lis 2018, 12:00
Teraz widze że w ogóle nie można chyba go zakupic bo autodesk sie wycofuje i nie bedzie wspierał.
Jak chciałbym pobrać wersję free lub standart to przekierowuje mnie na stronę gdzie jest info " no longer avaiable"
No kolega chyba nie do końca rozumie, co oznacza "no longer avaiable", więc specjalnie dla kolegi ..... NIE JEST JUŻ DOSTĘPNY.
Po prostu Autodesk całkowicie zaprzestał produkcji tego oprogramowania (chyba już rok będzie) i w ogóle zrezygnował z jego sprzedaży i wsparcia.
Jest to o tyle ciekawe, że Autodesk najpierw kupił Delcam-a (czyli producenta Artcama) , następnie w bardzo krótkim czasie koncertowo spier_olił Artcama 2017/2018, a po ogromnej fali krytyki od użytkowników Artcama, po prostu zarżnął dopiero co kupioną markę.
Szczerze pisząc, nie rozumiem takiej polityki.
Zamordować oprogramowanie które było bardzo popularne i miało nikłą konkurencję + jeszcze za to wszystko zapłacić.
..... a przecież można było (i trzeba było) zebrać uwagi i pomysły użytkowników, po czym po prostu napisać Artcama od nowa i .... znowu byłby to jeden z najbardziej intuicyjnych nie tylko modellerów do płaskorzeźb, ale i znakomity CAM.

Jest coś w powiedzeniu, że .... czego się Autodesk nie tknie, to wszystko spier_oli.

==============
Oczywiście na stronach Autodeska nie uświadczysz już żadnej wersji Artcama, ale ... poszukaj po necie.
Na pewno są wersje "legalne inaczej" tudzież Autodesk-owy free czy standard.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

Re: Artcam Autodesk >> UWAGA << nie jest aż tak źle

#6

Post napisał: 251mz » 19 lis 2018, 22:22

lajosz , rozumiem co piszą na stronach autodesku :)

Właśnie bardzo zdziwiło mnie to co doszedłem w netach ze kupili a teraz ciach koniec i dlatego pytam.
Najlepsze jest to ,że na ebmia można nadal kupić subskrypcję na rok artcama i w wielu innych miejscach też , dlatego mnie to zdziwiło.

Teraz pytanie co zamiast? Zależało mi ,żeby mieć coś fajnego do rysowania na frezarkę wielkoformatową co by posiadało też nesting.
Ze wstępnych rozeznań chyba Vectric VCarve Pro za 3kPLN netto podejdzie...


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Artcam Autodesk >> UWAGA << nie jest aż tak źle

#7

Post napisał: lajosz » 20 lis 2018, 02:19

251mz pisze:
19 lis 2018, 22:22
Najlepsze jest to ,że na ebmia można nadal kupić subskrypcję na rok artcama i w wielu innych miejscach też , dlatego mnie to zdziwiło.
Nic w tym dziwnego.
Po prostu admin strony nie odświeża zbyt często informacji i tyle.
Dlatego masz coś co jest (tylko na stronie) dostępne, a w rzeczywistości już nie.
Zresztą takie niedbalstwo jest bardzo powszechne we wszelakich sklepach internetowych niezależnie od tego czym handlują.
251mz pisze:
19 lis 2018, 22:22
Teraz pytanie co zamiast? Zależało mi ,żeby mieć coś fajnego do rysowania na frezarkę wielkoformatową co by posiadało też nesting.
Ze wstępnych rozeznań chyba Vectric VCarve Pro za 3kPLN netto podejdzie...
Wszystko zależy od tego co chcesz na tej maszynie robić.
Bawiłem się nestingiem tak w Artcamie jak i w Vectric i ..... moim zdaniem nie radzą sobie w zadowalający sposób i liczą przy tym baaaardzo długo.
Jeśli nesting jest kluczowy do Twoich zastosowań, to radzę rozglądnąć się za czymś TYLKO do nestingu, no chyba, że będziesz rozkładał jakieś prostokątne formatki, to od biedy Artcam lub Vectric mogą być.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

Re: Artcam Autodesk >> UWAGA << nie jest aż tak źle

#8

Post napisał: 251mz » 20 lis 2018, 08:34

Tylko pytanie co konkretnie tylko do nestingu ?
Nie liczę że za darmo ale nie chciałbym wydawać też 10tyś....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”